Uzun zamandır  sosyal medyadan faydalanarak günlük  haberleri takip etme imkanı buluyorduk.

Nerede ise yazılı basın unutulma noktasına geldi.

Örneğin Saraylar’a uzun zamandır gazete gelmez oldu. Bayi arkadaşa sorduğumda ‘’GAZETE ALAN YOK Kİ’’, gelen elimde kalıyor iadesi de çok zor ben de getirmiyorum artık demişti.

Yerel de olsa sonunda bir yazılı basına/GAZETEye kavuştuk.

Yeni Marmara’nın gelmesinde öncü olan başta Ceyhun TARGIN arkadaşımıza olmak üzere ilgili herkese teşekkür ederim.

Bölgeselde yazılı basın çok ses getirir. Sorunların çözümünde, ilgili makamlara ulaşılmasında çok faydası olduğu muhakkaktır.

HOŞ GELDİN YENİ MARMARA.

Yaz geldi çattı… Sınavlar bitti. Şimdi Marmara Adaları  (Marmara, Avşa, Ekinlik ) dostlarını bekliyor.

Dünyayı sarsan salgın dolayısıyla yaz aylarının sıkıntılı geçeceği düşünülse de adalarımızda sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Kara yolu üzerinde bir yerde olmadığımız için şanslıyız.

Adalarımıza gelişlerde gemilere biniş noktalarında ciddi sağlık kontrolü yapılırsa, araçlar ilaçlanırsa sorunsuz bir yaz geçirebiliriz düşüncesindeyim.

Gerçi adalarımızda turizm eskisi gibi değil. O eski samimi hava kalmadı. Ne güzeldi ada turları.

Köy köy uğranır, koy koy konaklanır denize girilirdi. Motorlarda şarkılar türküler eğlenceler çok değişik günlerin yaşanmasına , kış aylarında ev sohbetlerinde adalarımıza çekilen hasret konu olurdu.

Çınarlı, Saraylar ,Yana Koyu, Asmalı, Topağaç, Gündoğdu ve yine MARMARA…

Avşa turları, Ekinlik ziyaretinin havası bir başkaydı.

Ahh o eski günler…

ADALARIMIZ BİR BAŞKADIR. ADALARIMIZA BİR GELEN BİR DAHA BIRAKAMAZ, MÜDAVİMLERDEN OLUR.Yakında Kapıdağ yarımadasının uç kısmındaki İlhanlar’dan Topağaç’a motor seferlerinin planlandığını duyuyoruz. İnşallah gerçekleşir. O zaman günlük ziyaretlerin çok artacağından şüphe yok.

Yıllar önce Saraylar Belediye başkanlığına aday olduğumda bu organizasyon planlarım içerisinde yer alıyordu. Bir de tahterevana çiftliğinde pır pır uçaklar için havaalanı düşüncelerim arasındaydı. Yıllar sonra Topağaç’a  sefer konulması çalışmalarına çok sevindim.

Gazetemiz YENİ MARMARA bu tip çalışmaların, gelişmelerin bölgemiz insanına ulaşmasında en önemli unsur olacağı inancı ile tüm okurlarımıza katılımcılarımıza sağlıklı mutlu huzurlu günler diliyorum.