Bursa Tercüme Bürosu özenle seçilmiş hukuk çevirisi uzmanları ekibimiz, dünyadaki hukuk sistemlerinin terminolojisini anlamaktadır. Hedeflediğiniz dile özgü profesyonel bir hukuk çevirmeni ve hukuk alanınızdaki bir uzmanla doğru çeviriye bizimle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hukuki Çeviri Nedir?

Hukuki çeviri ya da hukuki tercüme, hukuk sistemi içerisindeki yazılı bilgilerin bir dilden diğerine aktarılmasıdır. Hukuki çeviri karmaşık bir hizmettir çünkü yargı sistemleri ülkeden ülkeye büyük farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle, bir yasal çevirmen, söz konusu sistemin tüm gereksinimlerinin özenle karşılandığından emin olmak için ilgili yasal sistemin karmaşık ayrıntıları hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmalıdır.Bursa Tercüme Bürosu olarak Hukuk alanındaki uzmanlarımız tarafından hukuki çeviri ve hukuki tercüme hizmetleri vermekteyiz.

Hizmetle İlgili Hukuki Tercüme Hizmetleri

Yasal çevirmenlerimizi ve mahkeme tercümanlarımızla da hizmet vermekteyiz. Bursa Tercüme Bürosu ile çalışmak size hukuk alanında uzmanlaşan dil profesyonellerine bağlı kalmanızı ve size yol gösterebilecek en nadir dillere kolay erişim sağlar.

Hukuki Tercüme yeterince karışık olduğu için amacımız iletişimi zahmetsiz tutmaktır. Herhangi bir özel davanız için en iyi yasal çevirmeni aramak için zaman harcamanıza gerek yoktur. Bunların hepsini sizin için hallederiz. Ve bulabileceğiniz diğer tüm yasal çeviri şirketlerinden daha hızlı yapacağız.

Hukuki Çeviri Kriterleri

Kanunlar ülkeler arasında değişiklik gösterdiğinden, sözleşmeler müzakere edilirken ve yasal belgeler alışverişinde bulunurken davalardan kaçınmak için yasal metinlerin doğru şekilde uyarlanması çok önemlidir. Yasal belge çevirileri, ilgili tarafların haklarını ve yükümlülüklerini doğru bir şekilde tanımlayan teknik ve kesin olmalıdır.

Doğru yasal belge çevirileri için, yasal çeviri sağlayıcısı yalnızca her iki dili de akıcı olmakla kalmamalı, aynı zamanda en ufak bir yanlış yorumlamayı bile önlemek için yasal terminolojiyi iyi bilmelidir.

Lider bir hukuk çevirisi şirketi olarak, tüm belgelerinizin hassasiyet ve verimlilikle ele alınmasını sağlıyoruz. Çevirilerin kaynak için% 100 doğru olduğunu ve ilgili yasal sistemin gereksinimlerini karşıladığını onaylayarak yasal belgelerinizin her ayrıntısını titizlikle tercüme ediyoruz.

Ayrıca, doğum belgesi, sürücü belgesi ve pasaport da dahil olmak üzere tüm belgeler için onaylı yasal çeviriler ve yasal çeviri beyanları sunuyoruz.Onaylı yasal belge çevirileriniz konusunda bize güvenin ve tüm yasal çevirilerinizin her seferinde% 100 doğru olduğunu garanti edin.

Yeminli Hukuki Tercümeler

Lise transferi, üniversite başvurusu veya göçmenlik kabulü için tercüme edilmiş belgelere ihtiyacınız varsa, onaylı çeviriler sağlamanız istenecektir. Ve onaylı yasal çeviriler için, hem çeviri hem de prosedürde doğruluğu sağlamak için profesyonel bir yasal çeviri şirketine ihtiyacınız vardır.

Bursa Tercüme Bürosu Yeminli yasal çeviri uzmanlarımız, çevirilerinizin% 100 doğru olmasını sağlamak ve ilgili tüm yasal gereklilikleri karşılamak için tüm yasal çevirilerinizi 5 adımlı titiz bir kalite kontrol sistemi ile yürütmektedir. Ardından çevirinizi imzalanmış bir doğruluk sertifikası ile teslim ediyoruz. Ayrıca, çeviri beyanına ihtiyacınız varsa, talep üzerine bir tane sunacağız.

Tüm çevirilerimizin Amerika’da USCIS tarafından kabul edileceği ve ömür boyu garantisi ile destekleneceği garanti edilmektedir. Bu, herhangi bir nedenle çevirimizin okulun, üniversitenin veya hükümetin tüm gereksinimlerini karşılamıyorsa, doğru olana kadar çalışacağımız anlamına gelmektedir.  Aşağıdakiler de dahil olmak üzere herhangi bir yasal belgeyi onaylarız:

  • Pasaportlar
  • Evlat edinme belgeleri
  • Yasal ad değişikliği belgeleri
  • Sürücü lisansları
  • Evlilik cüzdan ya da sertifikaları
  • Akademik transkriptler ve diplomalar
  • Tıbbi kayıtlar

Diğer Tercüme hizmetler için Bursa Çeviri Tercüme sitemizi ziyaret edebilirsiniz.