Loading...

İDO borçlandı! 500 milyon dolarlık...

Türkiye 8 Şubat 2019 10:30
Videoyu Aç İDO borçlandı! 500 milyon dolarlık...
A
a

İstanbul Deniz Otobüsleri, deniz araçları ve ekipmanları satın almak için aldığı 500 milyon dolarlık krediyi yapılandırmak istiyor. Şirket söz konusu borcu deniz araçları ve ekipmanları satın almak için aldı.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), ağırlıklı olarak deniz araçlarının alımından kaynaklanan borçlarını yeniden yapılandırmak için kreditörlerle görüşmelere başladı. İDO, söz konusu araçları almak için 500 milyon dolarlık kredi almıştı.
 
Borçlarını ödemekte zorlandı
 
Refinitiv servislerinden Loan Pricing Corporation'da (LPC) yer alan ve borç yapılandırma danışmanlarına dayandırılan haberde, şirket deniz araçları ve ekipman satın almak için 500 milyon dolara kadar borç aldı. Ancak gelirleri TL cinsinden olduğu için borçlarını geri ödemekte zorlandı.

Lazard yetkilendirdi
 
Şirketin kreditörleri borçlarını yeniden yapılandırma görüşmeleri için Lazard'ı yetkilendirdi. İDO, LPC'nin konu hakkındaki sorulara cevap vermedi.
 
Kasım ayında durdurma kararı almıştı
 
İDO kredi yapılandırma görüşmeleri yaptığı bankaların tavsiyesi ve yabancı ortağı Souter'in talebi doğrultusunda tüm zarar eden hatlarını durdurma kararı aldığını Kasım ayında duyurmuş, ardından da, yetkili mercilerle görüşmeler devam ederken yolcuların mağdur edilmemesi için iç hat seferlerine devam edeceğini açıklamıştı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat