Loading...

İkinci Erbakan dönemi

Türkiye 22 Kasım 2018 20:54
Videoyu Aç İkinci Erbakan dönemi
A
a

Milli Görüş partisine kavuşuyor. Erbakan Yeniden Refah Partisini açıklıyor.

‘Erbakan’ ismi, siyasete Yeniden Refah Partisi ile geri dönüyor. Dr. Fatih Erbakan ile Milli Görüş’te ‘ikinci kırk yıl, ikinci Erbakan dönemi’ resmen başlıyor.
 
  
ERBAKAN VAKFI 77 İLDE...

Dr. Fatih Erbakan yedi yıldır yürüttüğü Erbakan Vakfı çalışmalarının ardından bugün Milli Görüş’ün siyasi hareketini resmen başlatıyor. Erbakan Vakfı ülke genelinde 77 ildeki temsilcileri ile en büyük sivil toplum kuruluşu oldu. Erbakan, geçen yıl Ankara’daki gençlik buluşmasında, “Abdestimizi tazeleyeceğiz, ardından demir çarıklarımızı giyeceğiz” diyerek siyasi parti kuruluşunun sinyalini vermişti.

 
KUTLU KERVAN YOLA ÇIKIYOR
İkinci Erbakan dönemi için hazırlıklar tamamlandı. İlk olarak Ankara Hacı Bayram Veli Camii’nde Cuma namazı sonrası Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan açıklama yapacak. Hep birlikte yapılacak duanın ardından, ‘Yeniden Refah Partisi’ ismiyle kurulması beklenen partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verilecek. Partinin ismi konusunda son dakika sürprizlerin de beklenildiği öğrenildi.

 
YENİDEN REFAH PARTİSİ

Merakla beklenen partinin ismi son dakika bir sürpriz olmazsa belli oldu. ‘Erbakan’ ismi, siyasete ‘Yeniden Refah Partisi’ ile geri dönüyor. Merhum Necmettin Erbakan, Refah Partisi ile iktidar olmuştu. İkinci Erbakan döneminde de Milli Görüşçüler, Yeniden Refah Partisi ile ‘Yaşanabilir Bir Türkiye, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ve ‘Yeni Bir Dünya’ sloganıyla siyaset arenasında olacaklar.
 
ERBAKAN YARIN İSTANBUL’DA

Bugün İçişleri Bakanlığı’na ‘Yeniden Refah Partisi’nin kuruluş dilekçesinin verilmesinin ardından, yarın Erbakan Vakfı Genel Merkezi, İstanbul Eyüp Sultan Camii’nde 15 bin kişinin katılımıyla bir organizasyon yapacak. Programa Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan da katılacak. Öğle namazının ardından Eyüp Sultan kabri ziyaret edilecek ve ardından Dr. Fatih Erbakan Milli Görüşçülere hitaben bir konuşma gerçekleştirecek. Program bitiminde tüm katılımcılarla birlikte 54. Hükümetin başbakanı merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın Merkez Efendi’deki kabri ziyaret edilecek.
 
DUALARLA UĞURLANACAKLAR

Hacı Bayram Veli Camii’nde kılınacak Cuma namazına, Türkiye ve yurt dışından Erbakan Vakfı gönüldaşlarının katılması bekleniyor. Bu nedenle Dr. Fatih Erbakan’ın Cuma namazı sonrasında Milli Görüşçülere hitaben bir konuşma yapması bekleniyor. Milli Görüşçüler ikinci kırk yılın lideri Erbakan’ın konuşmasını büyük bir heyecanla bekliyor.
1000
icon
Hüseyin 23 Kasım 2018 11:58

Allah yar yardımcımız olsun inşallah

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat