Loading...

İmsiad'dan, ‘Dijital Satış Teknikleri’ semineri

Bursa 26 Haziran 2019 15:19
Videoyu Aç İmsiad'dan, ‘Dijital Satış Teknikleri’ semineri
A
a

İnşaat Müteahhitleri ve Sanayicileri İş Adamları Derneği (İMSİAD) sektörde değişen satış tekniklerini üyelerine anlatmak üzere Waypoint Akılcı Satış Çözümleri kurucusu Hasan Özkapıcı’nın konuk konuşmacı olduğu bir seminer düzenledi.

İMSİAD Dernek Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere, İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç’ın yanı sıra, çok sayıda İMSİAD üyesi iş adamı ve müteahhit katıldı.

“Günümüzde satış politikaları ve şekilleri değişiyor”
Seminerde bir selamlama konuşması yapan İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, sektörde yaşanan sıkıntıların en büyük kaynağının satışlarda yaşanan daralma olduğuna dikkat çekti. Andıç, “İMSİAD olarak satışlarımızın önünü açabilmek için sürekli yeni yollar arıyor ve bunları siz değerli üyelerimizle paylaşıyoruz. Konut satışlarındaki en önemli yöntem, uygun faizli konut kredisi. Ancak son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle, kredi faizlerinde ciddi bir yükselme oldu ve bu da direkt olarak bizim sektörümüzü derinden etkiledi. Satışların düşmesini sadece kredi faizlerinin yüksek olmasına da bağlamak doğru olmaz. Günümüzde satış politikaları ve şekilleri değişiyor. Artık tabelamızı inşaata asıp, müşteri bekleme şansımız yok. Yenilikleri takip edip, günceli yakalamamız ve eski alışkanlıklarımızdan süratle kurtulmamız.” dedi.“Veri analizi çok önemli”
‘Dijital Ayak İzleri Üzerinden Konut Satışı’ sunumuyla İMSİAD üyeleriyle bir araya gelen Waypoint Akılcı Satış Çözümleri firmasının kurucusu Hasan Özkapıcı, günümüzde satış için datanın büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Özkapıcı, “Eskiden büyük balık, küçük balığı yerdi, şimdi ise inovatif balık geleneksel balığı yemeye başladı. Artık verilerin ve bu verilerin analizinin önemi çok büyük. Satış, satış yönetimi gibi konular şirketlerin ana konusu haline geldi” ifadelerini kullandı. (Hanife Örsoğlu)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat