Loading...

İnegöl’De Balık Ölümleri Devam Ediyor

Türkiye 6 Eylül 2018 15:06
Videoyu Aç İnegöl’De Balık Ölümleri Devam Ediyor
A
a

Hasanpaşa Mahallesinde Yaşanan Toplu Balık Ölümlerinin Ardından Benzer Bir Olayda Kulaca Mahallesinde Yaşandığı Öğrenildi. Son Zamanlarda Artan Balık Ölümleri Herkesi Tedirgin Ediyor. Konuyla İlgili Bilgiler Veren İnegöl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Erken Gereken İncelemelerin Yapıldığı Sonuçları Beklediklerini Söyledi.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde balık ölümleri devam ediyor.
İki gün önce Hasanpaşa deresinde meydana gelen toplu balık ölümlerinin sebebi henüz belli olmazken, benzer bir olay da Kulaca’da yaşandı. Kulaca deresinde de yüzlerce balığın öldüğü belirlendi. Balık ölümleriyle ilgili kurumlar inceleme başlattı. Peşpeşe yaşanan ölümler vatandaşları tedirgin etti.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan İnegöl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Erken, "Dün sabah itibariyle bizlere ihbar ulaştı. arkadaşlarımızı bölgeye gönderdik. Arkadaşlarımız yaptıkları incelemelerde dere yatağında ölü balıklar olduğunu tespit etti. Su ve balık numunesi alarak tahlile gönderildi. Sonuçları bekleyeceğiz. Şu anda kesin bir şey söylememiz mümkün değil. Tahlil sonuçlarına göre bir değerlendirme yapılacak. Ayrıca Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden de ekipler gelerek inceleme yaptı. Ölümlerin birçok sebebi olabilir. Hava sıcaklığı, suyun azalması veya farklı kimyasallara maruz kalma neticesinde olabilir" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat