Loading...

İstihdam seferberliğine Karacabey’den destek

Karacabey 14 Mart 2017 14:50
Videoyu Aç İstihdam seferberliğine Karacabey’den destek
A
a

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Karacabey Ticaret Borsası işbirliğiyle Karacabey Kaymakamlığı himayelerinde 'İstihdam Seferberliği ve İşverene Sağlanan Teşvikler' toplantısı yapıldı. 

 
Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, SGK Bursa İl Müdürü Erhan Karaca, İŞKUR Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen ve ilçedeki iş adamları katıldı. Konuşmasında 2016’nın zor bir yıl olduğunu ancak her şeye rağmen birlik ve beraberlik içerisinde hepsinin geçmişte kaldığını ifade eden Güncü, artık geleceğe bakmak gerektiğini vurguladı. Yapılması gereken en önemli hamlenin ‘üretim’ olduğuna dikkat çeken Güncü, “Ekonomik faaliyetler içerisinde üretim çok önemli bir yer tutmaktadır. Üretmek; yeni yatırım, yeni pazarlara mal satmak ve yeni istihdam ile birlikte daha çok kalkınma demektir. Son dönemde istihdamı, ticareti ve sanayiyi destekleme yönündeki reformları çok yerinde buluyoruz. İş dünyası olarak moralimizi ve gücümüzü yükselten bu desteklerin ekonomimize ve yatırımlara yeniden ivme kazandıracağından şüphemiz yok” diye konuştu.
Başlatılan istihdam seferberliğinde Karacabey’in de yerini alacağını söyleyen Güncü, “Sorumluluktan hiçbir zaman kaçmayan bizleri yeni bir sorumluluk daha bekliyor. Önemli bir üretim üssü durumunda olan Karacabey istihdam seferberliğinde yerini alacaktır. Özellikle işsizlik oranlarımızı süratle aşağı çekmek için iş^gücü alımlarımızı hemen başlatmalıyız. Biz artık önümüze bakarak daha çok çalışma, üretme, ihraç etme, istihdam sağlama peşindeyiz. Bunu daha öncede olduğu gibi yeni başarı hikayeleri ile birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan da istihdam seferberliğinde Karacabey’in de var olmasını istediklerini ve bu kapsamda çalışmalar yaptıklarını ifade etti. İş gücü piyasasına sağlanacak her katkının ekonomiye büyük bir hareket getireceğini belirten Bertan, herkesin sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, istihdam seferberliğine kayıtsız kalmayan KTSO ve Karacabey Ticaret Borsasını tebrik etti. Özkan, "Yöneten bir demokrasinin olmazsa olmaz şartı üreten bir ekonomidir. Ekonomi sağlam ayaklar üzerine oturduğu zaman ülkenin yönetim noktasında hiçbir zafiyeti olmaz. Bu aşamada da istihdamın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu seferberliğe başta Bursa sonra ilçemizdeki oda ve borsaların olumlu cevap vermesi, gayret göstermesi çok önemli bir adımdır. Umarım birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye devam ederiz.” ifadelerini kullandı.
SGK İl Müdürü Erhan Karaca, İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen tarafından konuklara destekler ve teşvikler konusunda bilgilendirme yapıldı.
 
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat