Engin ÖZKONUK/ÖZEL HABER

Mudanya Karadenizliler Derneği Başkanı Engin Tokgöz, geçtiğimiz aylarda yapılan Bursa -Trabzon Federasyonu Derneği Genel Başkanlığı seçimlerinde Başkan adayı olmuştu. Seçimlerde usulsüzlük yapıldığına dair itirazda bulunan Tokgöz, “Yaptığım iptal itirazım kabul edildi, seçimi iptal ettiler” dedi.

 

 

Tokgöz, ‘Seçimlerde Usulsüzlük’ yapıldığı gerekçesi ile ‘Seçimin İptali’ için Bursa Valiliğine başvurmuştu. Bunun üzerine valilik seçim ile ilgili kararını verdi. Seçimler ile ilgili kesinleşmiş kararı adalet verecek. Seçimlerdeki usulsüzlükleri tespit ederek valiliğe başvurduğunu açıklayan Tokgöz; “Bursa'da Trabzon'lu dernekler ile birlikte kurmuş olduğumuz Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonu seçime gitti. Aday olduk. Bazı hileler yapıldığını ve dolambaçlı yollardan seçimin yapıldığını Valilik’te kabul ederek, son kararı mahkemeye bıraktı. Seçimin yapılacağı delegelere duyurulmadı.

 

Kanun, yönetmelik ve tüzük hükümlerine uyulmadığı,
Federasyona delege olmayanların yönetim kurulu listesine yazıldığı ve oy kullandığı Valilik tarafından da tespit edildi. Ve seçimler doğal olarak iptal. Tüm evrakları Trabzonlu Bakanlarımıza, Vekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Siyasi Parti İl ve İlçe Başkanlıklarımıza ve gereken tüm kurumlara göndererek bilgilendirmemizi yaptık. Şahsıma güvenip benimle aynı siyasi partide ve görüşte olmadığI halde AK Parti, MHP, İYİ Partide görevli yetkili arkadaşlar ve kendi partimde benimle yol yürümüş yol arkadaşlarım bu süreçte bana destek verdiniz adaletimden, dürüstlüğümden ve samimiyetimden asla taviz vermedim, vermem ve taviz verenlerle işim olmaz sizi mahçup etmedim. Mücadelemiz yaşadığımız sürece gelecek nesillere daha yaşanabilir ve ahlâklı bir anlayış bırakmak için sürecektir

Oy vermek kolay değil ahlâk ve adalete oy vermek zordur şahsıma bu süreçte oy verenlere teşekkürler ediyorum. Bursa'mızın geleceği için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.