Bursa'da kongre sürecini başlatan İYİ Parti'de Kestel İlçe Başkanlığı'na yeniden Emin Elüstü seçildi.

Özel Haber/ Nagehan Çalışkan

İYİ Parti Kestel İlçe Kongresi Kestel Aile Park Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kongrede mevcut İlçe Başkanı Emin Elüstü ile Özay Balcıoğlu yarıştı. Divan Başkanlığını Abdullah Alagöz'ün yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kongrede konuşan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır, Türkiye'de son dönemde siyasal değişimi İYİ Parti'nin yaptığını söyledi ve ekledi: "Şehit olan Mehmetçiklerin ruhlarına Fatiha diliyorum. Yaralılara Allah'tan şifa diliyorum. Acıları paylaşma milli ve beraberlik günüdür. Ancak Türkiye bundan da zafer ve başarı ile çıkacaktır. İktidar yolunda kongre yaparak Genel Başkan Meral Akşener olmak üzere herkese teşekkür ederim. Milletin gündemi ile hükümet gündemi aynı değil. Ekonomik sıkıntı işsizlik kargaşa… 18 yıldır AKP'nin getirdiği nokta bu. Sıkışan siyaset İYİ Parti’nin siyaset yapmasıyla nefes almaya başladı. Parlamentoda 43 vekille bulunuyoruz. Birçok belediye el değiştirdi. Bu siyasal değişimi İYİ Parti yaptı. Emin adımlarla devam ediyoruz. Türkiye’de ortalama üstünde 60 meclis üyesiyle görev yapıyoruz. Köy köy mahalle mahalle çalışmaları yaparak İYİ Parti’yi büyütmeye devam ediyoruz. Üye sayımız 14 bine yükseldi. Hızla çoğalmaya devam ediyoruz. Bu parti Bursa'da yazıldı, Bursa'da başladı ve iktidara taşıyacak da Bursa’dır. 18 yıldır en pahalı su ulaşım ücreti Bursa'da. Kestel'in havası giderek kirlendi. Yeşil Bursa yerine gecekondu şehri haline geldi. Yüksek hızlı tren hayaliyle yatıyoruz. Bursa bunları hak etmiyor."

“KESTEL'İN GÜNDEMİNİ BELİRLEYECEĞİZ”

Adaylardan Özay Balcıoğlu konuşmasında Kestel için hedeflerini şöyle vurguladı: "Acının katmer olduğu bu günlerde şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. İYİ Parti, Türkiye'nin üzerine karabasan gibi çökenlerin üzerinde güzel doğdu. Kestelli hemşerilerimiz ile dertlenmeyi ve her halde sokak sokak, mahalle mahalle gezerek bu işe varız. Mahalle başkanları oluşturacağız. Kestel'in gündemini biz oluşturacağız. Ne mutlu Türküm diyene"

“YARI YOLDA BIRAKANLARDAN OLMADIK”

"Mehmet Akif Ersoy'un şiiri ile şehit olan Mehmetçiklere Allah'tan rahmet diliyorum. Değerli arkadaşlarımla elimizden geldiği kadar gece gündüz demeden çalışıyoruz. İYİ Parti'yi kuran ülkücülerdir, cesur millettir ve hepimizdir. İYİ Parti daha bir birileriyle tanışmaya fırsat bulmadan büyük kumpaslarla seçimlere girdi ve yüksek oy aldı. Bugüne kadar 232 üyemiz vardı ve 332'ye çıkardık. 32 mahallede teşkilatıma adına üzerimize düşen görevi yaptık. Yarı yolda bırakanlardan olmadık olmayacağız" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemi başladı.

KAZANAN ELÜSTÜ OLDU

Oy verme işleminin ardından yapılan sayımlara göre mevcut başkan Emin Elüstü 125 oy alarak yeniden seçildi. Diğer aday Özay Balcıoğlu ise 51 oy aldı.