Yıldırım’da 2 adaylı, Mustafakemalpaşa’da 3 adaylı bıçak sırtında geçen seçimin en sakin ilçesi tek liste ile girilen Karacabey oldu.

Yıldırım’da mevcut başkan Kemal Ataç ile Kerem Arslan’ın yarıştığı listede 10 oy farkla Ataç güven tazelerken, Mustafakemalpaşa’da mevcut başkan Tevfik Demir, Mazlum Ada ve Yakup Dikici arasında geçen yarışta ipi Demir 68 oy ile göğüsledi. Karacabey’de ise tek liste ile giren Fatih Karabati 140 oy alarak ilçe başkanı oldu.

 

Kongrede mevcut başkan Kemal Ataç ve Kerem Arslan başkanlık için yarıştı. Mevcut başkan Kemal Ataç, almış olduğu 178 oy ile tekrardan seçildi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Kamil Erozan ve İsmail Tatlıoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen kongrede 369 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongrede divan başkanlığını İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan yaptı. Katip Üyeler ise MDK Üyesi Ayşegül Özyiğit Gül, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Sözcüsü Mehmet Temirtaş, İl Yöneticisi Hasan Eker seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede, faaliyet raporları ve mali raporlar okunarak oy birliğiyle kabul edildi.

 

“Sokak sokak çalışmalıyız”

 

Kongrede bir konuşma yapan İYİ Parti İl Başkanı Yahya Bahadır, "Partimiz, gösterdiği yapıcı muhalefet ile Türkiye'de umut vaat eden tek parti olduğunu ortaya koymuştur. Yaşanan ekonomik sıkıntılar, toplumsal kutuplaşma ve dış politikadaki yanlışların ülkemize yansımaları karşısında İYİ Parti umut olarak görülmektedir. Genel merkezde güçlü bir biçimde temsil edilmemiz Bursa'mız için önemli bir gurur vesilesidir. Üye sayımızı 14 bine çıkardık. Partimiz açısından nüfusa oranla en başarılı illerden biriyiz. Basiretsiz yöneticiler yüzünden son 20 yılda Bursa'nın hali ortada. Suyun, ulaşımın en pahalı olduğu, trafiğin en yoğun olduğu, havanın en kirli olduğu il Bursa. İYİ Partimizi iktidara taşımak için sokak sokak çalışmak ve çalışmalarımızı hızlandırmak zorundayız" dedi.

 

Tatlıoğlu: Tuzakları aşarak geliyoruz

 

Kongrede yaptığı konuşmada İYİ Parti'nin verdiği mücadeleyi dile getiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, "Siyaset, hiç bu kadar dar bir alana sıkışmamıştı. Ne 1946'da, ne de 28 Şubat'ta bu tabloyu görmemiştik. İYİ Parti, parti devletine 'hayır' demek için kuruldu. İYİ Parti, Bursa'yı ve Türkiye'yi tek başına yönetmek için kuruldu. AK Parti kurulduğunda Sayın Erdoğan ve arkadaşları canlı yayına çıktılar. Sayın Akşener parti kurduğunda ise 7 ay fotoğrafını dahi vermediler. Bu tek adama, totaliter rejime karşı bir kişi ayağa kalktı, o da bir kadındı. Biz de burada saf tutuyoruz. Bu 83 milyon 154 bin kişinin mücadelesi. Yoksulluk ortadan kalksın diye bir mücadele. Sayın Genel Başkan Bursa'daydı. Kimse İdlib, FETÖ sormadı, herkes 'Tenceremi nasıl kaynatacağım?' diye sordu. Yoksulluk ve yolsuzluk daha da derinleşiyor. İnsanlar ifade özgürlüğünü hiç bu kadar kararmış hissetmedi. Yönetilen bir ülke yok. Yönetilemeyen bir ülke var. Her gelen topa vuran ve kendi kalesine gol atan bir Türkiye var.” Şeklinde konuştu.