Loading...

İyiliğin mimarı oldular

Bursa 28 Ekim 2019 11:25
Videoyu Aç İyiliğin mimarı oldular
A
a
Elif KUŞ BEŞİK/ Özel Haber

Grup sözcüsü Jale Varlı, “İyilik eden iyilik bulur, iyilikler bulaşıcıdır. Yaptıkça büyüyor ailemiz. Amacımız bir çift gülen yüz. Çocuklar bizim en değerlimiz, nerede ve nasıl olurlarsa olsun onların yüzünü gülerken görmenin verdiği hazzı size anlatamam.” Dedi. 

Örülen sağlıklı oyuncakları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı merasimi sebebiyle çocuklara hediye ettiler. Bundan büyük kıvanç duyan Varlı, çok olumlu mesajlar aldığını ip yardımların bile arttığını söyledi. 
Eskişehir’deki Şehit Astsubay Onur Yeşil’in adının verildiği ortaokula arkadaşları kütüphane yaptırmış. Kütüphaneye kitap yardımı toplamak için kolları sıvayan İlmek İlmek Sevgi grup sözcüsü Jale Varlı, “Sizlerde kitap desteğinde bulunursanız çok mutlu oluruz. Bir kitabın bile ne kadar önemli olduğunu bilemezsiniz. Okumayı çok seven öğrenciler için çok çok önemli. Göndermek isteyenler benimle iletişime geçebilir.” Diyerek sosyal medyada çağrıda bulundu. UMUTLUYUZ 

Umutlarının her geçen gün katlanarak devam ettiğini söyleyen Jale Varlı, “İyilik bir gün tamamen dünyaya yayılacak. Önce ilçelerimiz de büyüyeceğiz daha sonra da çevre illerimiz de. İnanın bir çok hayata dokunmak, gülen yüzlerin, gülen gözlerin sebebi olmak istiyoruz. İyilik bulaşıcıdır, herkese bulaşsın istiyoruz. Yanımızda yer alamayan, müsait olamayan arkadaşlarımız oluyor oyuncakları vs. dağıtımını yaptığımız ürünlerin. O kadar üzülüyorlar ki, onlara dağıtımdan döner dönmez neler yaptıklarını ne tepkiler verdiklerini anlatıyoruz. Olmamalarına rağmen çok etkileniyorlar. İyilik böyle bir şey işte. Çoğumuzun gözleri doluyor bazı anlarda. Ama gururumuz daha çok. Kadınlar olarak bir araya geldiğimiz de yapamayacağımız şey yok. Bu iyiliği el ele tüm dünyaya yayacağız bundan adım kadar eminim.  Benim ümidim gelecekte, gençlerde. Onları böyle güzel şeylere yönlendirirsek çok ama çok iyi olur. İşte o zaman geçlikten bir şeyler görürüz. Benim umudum var. Tüm kötü yaşantılara rağmen, umudumuz hiç bitmiyor. Hatta yapılan kötülüklere karşı, biz daha çok iyiliğe ilmek atıyoruz. Kötü kalpleri yeneceğiz buna yürekten inanıyoruz. Muş Korkut Pınarüstü İlköğretim okulu’a sağlıklı oyuncaklarımızdan gönderdik geçen günlerde. O kadar mutlu oldular ki, bir de resim göndermişler. Çocukların o masumiyetlerini şu hayatta hiçbir şeye değişmem. Bizler örmeye devam edeceğiz. İyilik yapmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımız, iyilikte bir parça da bizden olsun diyen varsa, lütfen bizlerle ‘ilmek ilmek sevgi’ grubuyla iletişime geçsinler. İnanın sonuçlar hepimizi mutlu edecek. O renkli görüntüler insana her sıkıntıyı unutturuyor. Mesela askerlerimiz e boyunluk ve bere örüp göndermiştik. Bize görsel gönderdiler sonra. Hepsi boyunluk ve bereleri takmıştı. Nasıl mutlu olmuştuk. Böyle bir gurur yok. İlk bu iyilik harekatına adım attığımız da, bana bir çok insan yapamazsın, canını sıkarlar, yorma kendini gibi bir sürü şey söyledi. Ama durmadım ben. İçimde deli gibi birilerine faydalı olmak, insanlara dokunma duygusu vardı. Çok şükür bugün onu yaşıyorum kendimle beraber, İlmek İlmek Sevgi grubunda ki bir çok arkadaşım gibi. Hayatta en büyük eğlence başkalarının yapamazsın dediğini yapmaktır. Ben de öyle yaptım. Çok ta güzel oldu açıkçası. Hayat insanların ne der laflarına katlanamayacak kadar kısa inanın. Neden mutluluk sebebi olmayalım ki? Son olarak teşekkür etmek istediklerim var. Montlar bereler için ilmek ilmek sevgi gurubu fertlerine, Ayakkabı, giyisi ve çizmeler için Vesile Tıravoğlu’na, İyilik bulaşıcıdır gurubuna, sonsuz teşekkür ederim.  Birlikten kuvvet doğduğunu göstermiş oldular. Vesile Tıravoğlu bu yola ilk çıktığım da büyük destekçim oldu, yoldaşım oldu. Ona ayrıca teşekkür ederim. Herkes hafife alırken, o hep destek çıktı bana ve grubumuza. Yaptığı iyilik harekatlarıyla da hep örnek bir kişi olmuştur.

Teşekkür ederim VesileTıravoğlu

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat