Engin ÖZKONUK/Özel Haber

Türk Büro-Sen Bursa Şubesi üyeleri, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Osman Eksert'in de katıldığı toplantı ile bir araya geldi.

 

Bursa Şubesi Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bulut’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Kamu-Sen’in diğer şube başkanları ve yöneticileri, TÜRKAV Bursa Şube Yöneticileri de katıldı. Toplantı sonrasında Şube Başkanı İbrahim Bulut; “Sendikamızın 2019 faaliyetleri ile 2020 yılında yapacağımız projeler hakkında Genel Başkanımız sayın Osman Eskert’i ve üye arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Sendikamız avukatı sayın Tuğba Şentürk’de hukuksal anlamda haklarımız konusunda kısa bir bilgilendirme yaptı. Tüm katılımcılara yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum.” dedi.

“İlkelerimiz önce devletimizin bekası için”

Toplantının sonunda gazetemize açıklamada bulunan Genel Başkan Osman Eksert; "Bizim ilkemiz önce ülkemiz" diyen bir anlayışa sahip olduklarını söyledi. Eksert; "Türk Kamu Sen, Türk Büro Sen sıradan bir kuruluş değil. Biz belli değerlere inanan, belli idealleri olan, Ülke sevdalısı olan insanlarız. Şu anda kamu çalışanı bir memur arkadaşımız maddi anlamda kurumunda almış olduğu ücret noktasında bir sıkıntı yaşıyorsa, her yıl bir önceki seneyi arar duruma gelmiş ise bunun nedenlerini araştırmak lazım. Bunun nedeni ehli olmayanlara kamu çalışanları yetkiyi vermiş ve kamu çalışanlarını temsil eden ismi sendika ama sendikal anlamda hiçbir faaliyette bulunmayan, kamu çalışanını önemsemeyen sendikaların yetkili olmasıdır" dedi. Kamuda sendikal ayrımcılığı ortadan kalkması liyakatin esas alınması, Devlet Bekası için her kamu çalışanın Devlet memuruna yakışır şekilde görevini ifa etmesi, vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır düsturuyla hareket etmesinin altını çizen Eksert, "Bizim ilkemiz, önce ülkemiz" dedi.