Loading...

KANAYAN YARA İŞSİZLİK!

Bursa 21 Eylül 2019 09:48
Videoyu Aç KANAYAN YARA İŞSİZLİK!
A
a

Bursa'da bitmeyen iş kuyruğu. Bursa'da 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında il genelindeki 790 ilk ve orta dereceli okullarda çalıştırılmak üzere personel alınacağını duyan vatandaşlar, İŞKUR İl Müdürlüğü’ne akın etti.

Tuğba AYHAN/ÖZEL HABER

 

UZUN KUYRUK OLUŞTU

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 9 ay boyunca istihdam edilmek üzere geçici bin 781 personel alacağını duyurmasının ardından Beşevler’e taşınan İŞKUR İl Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluştu. Daha mesai saati başlamadan İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, iş umuduyla girdikleri sırada saatlerce bekledi. Zaman zaman kuyrukta bekleyen vatandaşların gerginliği de gözlerden kaçmadı.
 

UYGUN STAT ARANIYOR!

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 18 yaşını doldurmuş, İŞKUR'a kayıtlı olan emekli ve malul aylığı almayan bütün işsizlerin müracaat edebildiği TYP programından faydalanmak için 4 saat içinde 5 bin kişi öğlen saatlerine kadar müracaat etti. Temizlik ve Güvenlik Görevlisi olarak alınacak olan vatandaşlar için 27 eylül Cuma günü saat 17.00’ye kadar müracaatların devam edeceği bildirilirken okulda çalışılacak olan personeller ekim ayının ilk haftası noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.

 

UYGUN STAT ARANIYOR

İŞKUR müracaat sayısının 50 bini geçebileceği için tahmininden hareketle kura çekimi için şimdiden uygun stat arayışına geçti. Hava açık olması durumunda İbrahim Yazıcı yada Merinos Statlarının birinde, yağışlı olursa da TOFAŞ Basketbol sahasında kura çekimi yapılacak. 

Kaynak :
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat