İYİ Parti Bursa İl Gençlik Politikaları Başkanlığı ve İYİ Gençlik Bursa İl Başkanlığı olarak düzenlenen birlik ve beraberlik kahvaltısında partinin kuruluşundan bugüne kadar görev almış bütün gençler bir araya geldi.

Nagehan ÇALIŞKAN / Özel haber
 

İYİ Parti Bursa İl Gençlik Politikaları Başkanı Mehmet Solaklı, İYİ Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akpınar, İYİ Parti Bursa İl Yönetim Kurulu'nun genç yüzleri Av.Hilal Yağız, Av. Emre Furkan Oruç, Muhammed Buğra Aslanoğlu, Onur Özmen, Ayberk Gezgin, Hüseyin Düzgün, Oğuzhan Çakır, Tayfun Işık, İYİ Parti Bursa'nın genç meclis üyeleri Büşra Şahin, Av. Mehmet Aybars Yılanlı, Osmangazi Gençlik Kolları Başkanı Kadir Ateş, Nilüfer Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Kahveci, Yıldırım Gençlik Kolları Başkanı Onur Çiçek, Gürsu Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Hacımüftüoğlu, İnegöl Gençlik Kolları Başkanı Kerem Turan, gençlik geçmiş dönem ilçe başkanları Elif Gürdeniz, Çağatay Kumova, Av. Tuğşad Özdemirel, Halit Pekcan İYİ Gençlik gönüllüleri kahvaltıya katılım sağladılar. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı kahvaltıya, gençlerden desteklerini esirgemeyen iş insanı İbrahim Alagöz’de katıldı.

 

“Çözüm Odaklı Önerilerimizi Her Platformda Yüksek Sesle Dile Getireceğiz!”

Açılış konuşmasını yapan İl Gençlik Politikaları Başkanı Mehmet Solaklı; “İYİ Gençlik olarak hep birlikte bir yola çıktık. Partimizin iktidar yolu kadın ve gençlik politikalarından geçiyor. Biz İYİ Gençler olarak öncelikle genç kardeşlerimizin sorunlarının çözülmesi yönünde sağlam adımlar atacağız. Bakın hepimizin kalbini dağlayan bir kardeşimizin 1 liralık yemek kartında parası kalıp işsizliğe daha fazla dayanamayıp hayatını sonlandırdığına şahit olduk. Çok üzgünüz. İYİ ahlak ve fazilet sahibi olan İYİ Gençlik bu gibi toplumsal yaralara duyarsız kalamaz. Bursa’da 2 üniversitede yaklaşık 115 bin kardeşimiz her türlü şart altında okumaya, eğitimini tamamlamaya diplomasını almaya çalışıyor. Bu kardeşlerimizin içinde kim bilir okuma mücadelesinde nasıl fırtınalar kopuyor. Her gün daralan ekonomi en çok üniversite öğrencilerini vuruyor, bir şekilde eğitimini tamamlayanları ise genel sorun işsizlik! İYİ Gençlik olarak önümüzdeki günlerde çözüm odaklı hazırladığımız raporları önce Bursa Milletvekillerimiz ve Genel Başkan Yardımcılarımız da olan sayın Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve Ahmet Kamil Erozan ile TBMM’de ülke genelinde gündeme getirerek, sonrasında da belediyelerimizin gençler için daha fazla sorumluluğu alabileceğini düşündüğümüz için Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz ve Gurup Sözcümüz sayın Mehmet Temirtaş ile hem Büyükşehir hem de 17 ilçemizin belediye meclislerine taşıyacağız. Birbirimizi dinlemediğim sürece hiçbir sorunu çözemeyiz. Bursalı genç kardeşlerimize hem kapımızı hem de yüreğimizi sonuna kadar açtık.” Dedi.

 

“Açılmadık Kapı Bırakmayacağım!”

İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akpınar; “Bugün tek bir amaç için toplandık. Sayın başkanım Solaklı’nın da ifade ettiği gibi iktidarın yolu gençlere ulaşmaktan geçiyor. Tüm varlığımızla tek hedefimiz olan iktidar yürüyüşünde Genel Başkanımız sayın Merak Akşener’i ülkenin tekrar ayağa kalma mücadelesinde yalnız bırakmayacağız. Aziz kardeşlerim az önce bir üniversiteli kız kardeşimizin trajedik hayatına sonlandırılması dile getirildi. İlçelerimizi partili büyüklerimizle dolaştığımız zaman gözlerimizle birçok acı hikayeye de şahit oluyoruz. Manevi değerleri yüksek ailelerimiz tarafından İYİ yetiştirilen, bayrak-vatan-memleket sevdalısı olan biz İYİ Gençler ülkemizin tekrar yükselmesinin son umudu ve çaresiyiz. O yüzden Bursa’da yaşları 18-30 aralığında olan gençlerimize ulaşarak onların dertleri ile dertleneceğiz, sevinçleri ile sevineceğiz. En kötü zamanda onların ellerinden tutarak düştükleri çukurdan çıkartan da biz olacağız, en mutlu günlerinde halay başı da biz olacağız. Dertler paylaşarak azalırken, sevinçlerde paylaşılarak çoğalır. Bursa’yı alan Türkiye’yi alır. Seçimlerde istediğimiz sonuçları az farkla kaçırdık. Türkiye’nin İYİ olmasını istiyorsak önce Bursa’yı İYİ’leştirmeliyiz. Bu kutlu yolda ben sizlere söz veriyorum. Kapı kapı dolaşıp, içeri giremediğim bir hane olmayacak. Ya biz Bursa’yı alacağız, yada Bursa’yı alacağız. Başka bir yolu yok!” dedi.