Loading...

Kara kış kapıda, Baskın’a hazır olun!

Bursa 23 Ekim 2019 10:00
Videoyu Aç Kara kış kapıda, Baskın’a hazır olun!
A
a

“ Mustafa; Sonuna Kadar Bursa!” Bu sloganla Bursa’da Millet İttifakı adına CHP listesinden 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerinde Bursa Büyükşehir Adayı olarak yarışan, önceki 4 dönem Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yaklaşan bir tehlikeye işaret ederek Bursalıları uyardı. 

Hanife ÖRSOĞLU/Özel haber 

47 bin oy mağlubiyetini Erzurumlulara bağladı!

Siyasi kulislerin seçimden 6,5 ay geçmesine rağmen hala Millet İttifakının yüzde 47 ile neden 2,6 oy oranı ile neden kaybettiği tartışılmazken, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un seçim mağlubiyetini Bursa’da önemli ağırlığı bulunan Erzurumlulara bağlaması, sosyal demokrat tabanı isyan ettirdi. Akkuş’un; “Bu sosyolojik sonuç 16 Nisan 2017 referandumunu da etkiledi. Referandumda İstanbul, Ankara, Antalya, Edirne, Mersin’de hayır çıkmasına rağmen Bursa’da yüzde 53 oranında evet oyu verildi. O yüzden Bursa’yı kişiselleştirmeden, il başkanlığı ve aday arasında bir sürtüşme olmadan, doğru tahlil etmek lazım. Bunların sosyolojik nedenleri oturup konuşmak gerekir. Bursa’da referandumda hayır çıksaydı, o zaman konuşulabilirdi. ‘Bursa’dan hayır çıktı başkan gereğini yapmadı’ denilebilirdi. O zaman ben de il başkanı olarak gereğini yapardım.” İfadeleri canlı yayında olan deneyimli gazetecileri de şaşırttı. 

Siyasi gelişmelere odaklanalım!

Yapılan açıklamaya ise konunun muhatapları olan Erzurumlulardan ise çok sert tepki gelirken, Bozbey bu konuda yorum yapmayarak, ulusal siyasette yaklaşan bir tehlikeye işaret etti. Bozbey; “Seçimin üzerinden 6,5 ay geçmiş. Olan olmuş bu saatten sonra yapmış olduğunuz hataları kabul etmekten başka çareniz yok. Konuşulacak olan bu saatten sonra baskın erken seçime ne kadar hazırsınız, onu sorgulamanız gerekiyor. Siyasi göstergeler ve uluslararası ilişkiler tek bir şeyi işaret ediyor. Dikkatimizi buraya verelim. Sınır ötesi operasyon gizli kapaklı birçok ilişkiyi de beyaz ekrandan vatandaşlara göstermiş oldu. Burada dikkat çekilmesi gereken birkaç olay var.” dedi.

Suriyelilerin ekonomiyi tetikler!

Bozbey; “Sınırlı bir sınır ötesi harekatı ile bakın derinliği 20-25 kilometre olan sınırımızın büyük bir kısmını kaplayan bir kuşak elde ettik. Bu kuşakta en azından 1-1,5 milyon Suriyeli yerleşecek ve yerleşim yerleri köyler-şehirler Türk müteahhitleri tarafından yapılacak. Ülke içinde daralan inşaat sektörü nefes almış olacak. Ülke kaynaklarının Suriyeliler için ödediği yıllık bütçenin yarısı geriye dönüş yapacak. Tarım-ulaşım-turizm sektörlerinde bir takım adımlar atılıyor.  Bunlar kısmi maddi refah sağlayacak. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da tarıma kapalı olan alanlar tekrar açılmaya başladı. Büyükşehir’ler de ağır yenilgi alan iktidar partisi elinde bulunduran yasa gücü ile birtakım yasalar çıkartarak Büyükşehir’in ekonomik ve karar alabilme gücüne şiddetli darbe vurmuştur. Yeni yapılan düzenlemeler ile bu işlemler ise doludizgin gidiyor. Tüm bunları alt alta koyduğumuzda tek bir sonuç çıkıyor. İçindeki ayrışmaları da iyi bir şekilde okuyan İktidar partisi, oluşturulan zafer havasından fazlasıyla yararlanmak isteyecek. Yani 2020’de Ramazan’ı görmeden hem Genel hem de Yerel Seçimlere gideceğiz. Ama mart ama nisan seçim kapımızda. İçimizdeki fırtınaları dindirip, gelen kasırgaya karşı hep birlikte direnmeliyiz. Ömrümüz bedel ödemekle geçiyor. Devletime 20 yıl belediye başkanı olarak şerefle hizmet ettim. Bilgi ve tecrübelerim diyor ki; bu kış ayaza kalacağız! Ayaza kalmamak için tedbirlerimizi kara kış bastırmadan alalım!” dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat