Loading...

Karayalçın’dan taktik

Mudanya 25 Ekim 2016 19:07
Videoyu Aç Karayalçın’dan taktik
A
a

Mudanya Belediyesi’ni ziyaret eden Karayalçın’a ilçedeki yatırımlarla ilgili sunum yapıldı. Karayalçın, Mudanya’nın önemli bir bölge olduğunu belirterek, “Eski bir belediye başkanı olarak ben de birikimlerimi aktardım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Salı Söyleşileri’ne katılmak üzere Bursa’ya gelen Murat Karayalçın, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamında ziyaret etti. Proje ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Karayalçın’a Mudanya’nın planları konusunda da sunum gerçekleştirildi. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları ile meclis üyeleri ve parti yöneticileri katılım sağladı. Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karademir’in gerçekleştirdiği sunum ile Mudanya’nın planları hakkında bilgiler aktarılırken, yapılabilecek çalışmalar hakkında da bilgi alışverişi sağlandı.
BİRİKİMLERDEN FAYDALANACAĞIZ
Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren ve Karayalçın’a teşekkür eden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, çalışmalar ve projeler hakkında ayrıntılı bilgiler aktardı. Hazırladıkları Turizm Master Planı hakkında Karayalçın’ı bilgilendiren Başkan Türkyılmaz, “Belli bir plan ve program çerçevesinde Mudanya’nın anayasasını çıkaracağız. Mağduriyetlerin olmadığı bir çalışma yürütüyoruz. Mudanya’yı geleceğe geçmişini koruyarak, sizlerin de bilgi ve birikimlerinden faydalanarak taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
MYRLEİA TURİZME KAZANDIRILMALIDIR
Bursa’nın her bölgesinin önemli olduğunu ancak, Mudanya’nın farklı bir yeri olduğunu ifade eden Murat Karayalçın, “Mudanya onların ötesinde önemi olan bir bölgemiz. Bu ziyaretimde belediye çalışmaları hakkında bilgiler alma fırsatı buldum. Eski bir belediye başkanı olarak da bilgi ve tecrübelerimi aktardım” ifadelerini kullandı.  Myrleia Antik Kenti’nin olduğu alan ile ilgili de görüşlerini dile getiren Karayalçın, “Burası Mudanya ve ülkemiz için çok önemli bir alan. Buranın tarih turizmine kazandırılması için kamulaştırma, takas ve bunu benzer işlemlerin yapılması gerekiyor. Bu konuda bölgenin önemini gösteren bir rapor hazırlanarak, başta bakanlıklar olmak üzere Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’ne sunulması konusunda çalışmalar yapılacaktır” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat