Özel Haber / Nagehan Çalışkan

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Haziran ayında 7 büyük proje arasında açıkladığı ve ihalesinin en geç 31 Ağustos'a kadar yapılacağını duyurduğu T2 hattı ikmal ihalesinin ilk etabı 5 Ağustos'ta yapıldı. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanıp, yer teslimi yapılmasının ardından T2 hattında inşaat tamamlama işlerine hemen başlanacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kenti demir ağlarla örme hedefleri doğrultusunda projelendirdiği ancak son genel seçimlerin ardından yaşanan döviz türbülansı ve müteahhit firmanın Bakanlığa yaptığı tasfiye talebi yüzünden inşaatın durduğu Kent Meydanı Terminal tramvay hattında çalışmalar yeniden başlıyor. Konuyu Haziran ayında yaptığı ve Bursa için 7 büyük projeyi kamuoyuna duyurduğu toplantıda gündeme getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tarih vererek T2 hattı ikmal ihalesinin en geç 31 Ağustos'a kadar yapılacağını söylemişti.

“KENT MEYDANI REVİZE EDİLMELİ”

Konuyla ilgili olarak geçmiş dönem MHP Osmangazi Belediye Meclis Üyesi Cemil Aydın’da Kent Meydanı’nı trafiğini rahatlatacak bir öneri geldi. Aydın; “T2 hattı ikmal ihalesinin ilk etabı 5 Ağustos'ta yapıldı. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanıp, yer teslimi yapılmasının ardından T2 hattında inşaat tamamlama işlerine hemen başlanacaktır. Bu vesileyle; hattın Kent Meydanı bölümü tamamlanırken kavşak projesi yeniden gözden geçirilmelidir. Çünkü; akıllı kavşak projesi olarak sunulan imalatta kullanım sıkıntıları mevcuttur. Özellikle güney kısımdan girişte şerit daralması, batı kısımdan girişteki düzensizlik araç sürücüleri açısından sıkıntı yaratmaktadır. Kavşağın yeniden ve son kez revize edilmesi kaçınılmaz görünmektedir” dedi.