Loading...

Kbü ’Mezunu En Çok İş Bulan Üniversiteler’ Arasında İlk 20’De

Türkiye 17 Nisan 2018 14:09
Videoyu Aç Kbü ’Mezunu En Çok İş Bulan Üniversiteler’ Arasında İlk 20’De
A
a

Karabük Üniversitesi, Türkiye’De Eğitim Veren Devlet Ve Vakıf Üniversiteleri Olmak Üzere Toplam 200’E Yakın Üniversite İçerisinde Mezunları En Hızlı Ve En Kolay İş Bulan Üniversiteler Sıralamasında İlk 20’De Yer Aldı.

Karabük Üniversitesi, Türkiye’de eğitim veren devlet ve vakıf üniversiteleri olmak üzere toplam 200’e yakın üniversite içerisinde mezunları en hızlı ve en kolay iş bulan üniversiteler sıralamasında ilk 20’de yer aldı.
Karabük Üniversitesi, CALIBRE Yükseköğretim İstihdam Endeksi araştırmasına göre köklü geçmişe sahip birçok üniversite ile beraber mezunu en hızlı iş bulan ilk 20 üniversite arasında yer almayı başardı. Üniversiteye hazırlananlara ve kariyerine yön vermek isteyen mezunlara üniversiteler, bölümler ve iş yaşamı hakkında ışık tutacak ulusal araştırmaları konu edinen Yükseköğretim İstihdam Endeksi çalışmasının bu yıl ki araştırma sonuçları yayınlandı. Sonuçlarla ilgili yapılan açıklamada “Analiz için yeterli veriye sahip 81 üniversite sonuçlarından, çaba ve başarıyı ödüllendirmek adına ilk 20 üniversitenin sonuçları paylaşılmıştır” denildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat