Loading...

Kentsel dönüşüm ile Yıldırım değişmeli!

Bursa 11 Ekim 2019 10:04
Videoyu Aç  Kentsel dönüşüm ile Yıldırım değişmeli!
A
a

“Yıldırım’da Her Şey İYİ Olsun Diye…” Yıldırım Belediye Meclisi Ekim 2019 2’ci Oturumunun 1. Maddesi ile 2020-2024 Stratejik Planı meclisteki tüm gurupların oy birliği ile onaylandı.

Elif Kuş BEŞİK/Özel haber

İYİ Parti Yıldırım Belediye Meclis Üyesi Serkan Beklen; “Devlette devamlılık esas olmalıdır. Geçmiş dönemden gelen ve yürüyen “Vizyon” projelerin hiç bir tanesi bugün konuştuğumuz Stratejik Plan içerisinde göremedik. Görüş ve eleştirilerimizi belirterek oy kullandık oy birliğine 2020-2024 stratejik planımızı meclisten geçirdik.” dedi.

Uyarıdan sonra önlem alındı

Beklen; “Sinandede Mahallesinde bir müteşebbis firmanın 2015 yılında başlatmış olduğu, hak sahipleri ile uzlaştığı Kentsel Dönüşüm projesinin çeşitli nedenlerle iptal edilip tekrar gündeme gelen, 1,5 Emsali olan, daha önce riskli bina tespiti yapılmış, binaların yıkılmış olduğu ve yeterli miktarda sosyal donatı alanı verilerek, “Emsalin 2'ye” çıkartılması maddesini olumlu oy kullanarak oy birliği ile meclisimizden geçirdik. Geçmiş dönemdeki Stratejik Plan kitapçıklarında Mustafa Kemal Atatürk'ün bir fotoğrafı ve veciz bir sözü kullanırken görüştüğümüz Stratejik Plan kitapçığında Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin çıkartılmış olmasının doğru olmadığını, bu durumun düzeltilerek kitapçığa yeniden ATATÜRK ün resminin ve bir sözünün konulması uyarısında bulunduk. Gurup Sözcümüz Muhammet Budaklı’nın yerindeki müdahalesi ile Atatürk resmi konulmasına karar verildi.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat