Loading...

Kesin liste belli oldu! İşte Bursa'nın adayları

Bursa 4 Mart 2019 17:28
Videoyu Aç Kesin liste belli oldu! İşte Bursa'nın adayları
A
a

Bursa'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Bursa'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.
 
İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
 
Kesinleşen listelere göre Bursa'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:
 
Adalet ve Kalkınma Partisi
 
Bursa Büyükşehir: Alinur Aktaş (Cumhur İttifakı)
 
Osmangazi: Mustafa Dündar (Cumhur İttifakı)
 
Nilüfer: Necati Şahin (Cumhur İttifakı)
 
Yıldırım: Oktay Yılmaz (Cumhur İttifakı)
 
Büyükorhan: Ahmet Korkmaz (Cumhur İttifakı)
 
Gemlik: Berkay Bulut (Cumhur İttifakı)
 
Gürsu: Mustafa Işık (Cumhur İttifakı)
 
Harmancık: Yılmaz Ataş (Cumhur İttifakı)
 
İnegöl: Alper Taban (Cumhur İttifakı)
 
İznik: Kağan Mehmet Usta (Cumhur İttifakı)
 
Karacabey: Ali Özkan (Cumhur İttifakı)
 
Keles: Mehmet Keskin (Cumhur İttifakı)
 
Kestel: Önder Tanır (Cumhur İttifakı)
 
Mudanya: Ahmet Murat Ünal (Cumhur İttifakı)
 
Mustafakemalpaşa: Mehmet Kanar (Cumhur İttifakı)
 
Orhaneli: Ali Aykurt (Cumhur İttifakı)
 
Orhangazi: Bekir Aydın (Cumhur İttifakı)
 
 Cumhuriyet Halk Partisi
 
Bursa Büyükşehir: Mustafa Bozbey (Millet İttifakı)
 
Osmangazi: Erkan Aydın (Millet İttifakı)
 
Nilüfer: Turgay Erdem (Millet İttifakı)
 
Yıldırım: Özgür Erdursun (Millet İttifakı)
 
Gemlik: Mehmet Uğur Sertaslan (Millet İttifakı)
 
Gürsu: Funda Türkcoş Pekiner (Millet İttifakı)
 
Harmancık: Ahmet Tufan (Millet İttifakı)
 
Kestel: Yıldıray Atlı (Millet İttifakı)
 
Mudanya: Hayri Türkyılmaz (Millet İttifakı)
 
 Milliyetçi Hareket Partisi
 
Yenişehir: Davut Aydın (Cumhur İttifakı)
 
 İYİ Parti
 
Büyükorhan: Kamil Mehmet Acaroğlu (Millet İttifakı)
 
İnegöl: Hakan Özdemir (Millet İttifakı)
 
İznik: Kenan Karakaş (Millet İttifakı)
 
Karacabey: Ayhan Tayfur (Millet İttifakı)
 
Keles: Ali Işık (Millet İttifakı)
 
Mustafakemalpaşa: Şükrü Erdem (Millet İttifakı)
 
Orhaneli: İsmail Asa (Millet İttifakı)
 
Orhangazi: İsmail Yılmaz (Millet İttifakı)
 
Yenişehir: Ercan Özel (Millet İttifakı)
 
 Saadet Partisi
 
Bursa Büyükşehir: Mehmet Atmaca
 
Osmangazi: Gökhan Gerçek
 
Nilüfer: Mehmet Cihan Terzioğlu
 
Yıldırım: Sadettin Sadi Sesli
 
Büyükorhan: İsmail Şaşkın
 
Gemlik: Adnan Bıyıklı
 
Gürsu: Reşat Kumbasar
 
Harmancık: Ahmet Kaya
 
İnegöl: Hasan Eroğlu
 
İznik: Mehmet Turan
 
Karacabey: Zeynel Abidin Koçak
 
Keles: Fehmi Narin
 
Kestel: Mehmet Akbaba
 
Mudanya: Nebi Yurtsever
 
Mustafakemalpaşa: Sönmez Duman
 
Orhaneli: Ömer Din
 
Orhangazi: Mehmet Emin Mücahit Hatipoğlu
 
Yenişehir: Mehmet Kaya
 
Bağımsız Türkiye Partisi
 
Bursa Büyükşehir: Şevket Tamaç
 
Nilüfer: Serdal Hisar
 
Mudanya: İsmail Tuna
 
Osmangazi: Hakan Özkul
 
Gürsu: Ergün Koçak
 
Karacabey: Mehmet Yaşar Anteplioğlu
 
İznik: Muhammet Yeşilyurt
 
Yıldırım: Hasan Kazancı
 
Yenişehir: Cemil Bale
 
Kestel: Abdulkadir Sarı
 
Gemlik: Ali Yetkin
 
Keles: Ali Garaçoğlu
 
Gemlik: Erhan Doğan
 
Orhangazi: Muhammet Ali Varlı
 
Mustafakemalpaşa: Necip Albayrak
 
 Türkiye Kominist Partisi
 
Bursa Büyükşehir: Mehmet Yavuzkan
 
Vatan Partisi
 
Bursa Büyükşehir: Suna Soydaş Fırat
 
Osmangazi: Doğan Atasoy
 
Yıldırım: Arzu Bitirgiç
 
Nilüfer: Mustafa Enver Yılmaz
 
Mudanya: İsmail Tıkır
 
Gürsu: Osman Erinç
 
Karacabey: Rıfat Narhın
 
İznik: Hamdi Tekdemir
 
Yenişehir: Feridun Öztürk
 
Kestel: Gülten Seytin
 
Gemlik: Canan Bölük
 
Keles: Nurettin Atış
 
İnegöl: Mehmet Atlı
 
Mustafakemalpaşa: Mehmet Emin Akan
 
Harmancık: Gülşah Öztürk
 
Demokrat Parti
 
Bursa Büyükşehir: Metin Engin
 
Osmangazi: Nazif Kara
 
Nilüfer: Muhittin Değirmenci
 
Yıldırım: Mustafa Ertemür
 
Mudanya: Erkan Can
 
Gürsu: Erkan Özkan
 
Karacabey: Ergin Koç
 
İznik: Mustafa Bilgiç
 
Yenişehir: Müzeyyen Ünlü
 
Kestel: Aynur Bilgiç
 
Gemlik: Sadullah Gülşen
 
Keles: Kaya Ali Argın
 
İnegöl: Aydın Savaş
 
Orhangazi: Çetin Çoklar
 
Mustafakemalpaşa: Orhan Alper
 
Demokratik Sol Parti
 
Bursa Büyükşehir: Ahmet Murat Özbilge
 
Yıldırım: Bahattin Kuşoğlu
 
Mudanya: Engin Tokgöz
 
Osmangazi: Kıvanç Bozacı
 
Gürsu: Hüseyin Cinemre
 
İznik: Cemal Güneş
 
Yenişehir: Mehmet Muammer Çelik
 
Kestel: Mahmut Demir
 
Gemlik: Ahmet Yılmaztürk
 
İnegöl: Halil Büyükışıklar
 
Orhangazi: İbrahim İnce
 
Mustafakemalpaşa: Ahmet Olcay Akıncı
 
 Büyük Birlik Partisi
 
Osmangazi: Şaban Demir
 
Yıldırım: Ayhan Özbek
 
Yenişehir: Hasan Uslu
 
Kestel: Ömer Ünsal
 
Gemlik: Hacı Ömer Yavuz
 
İnegöl: Selahattin Çelt
 
Mustafakemalpaşa: Hüseyin Has
 
Halkların Demokratik Partisi
 
Yenişehir: Halil Akyün
 
İnegöl: Kemal Doğan
 
Bağımsız aday
 
Bursa Büyükşehir: Osman Uğur
 
Yıldırım: Muammer Akın
 
İnegöl: Ahmet Cebe - Kani Ahmet Erbay
 
Orhangazi: Engin Yavuz
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat