Ümmügülsüm KUL/HABER

 

Korona virüs Covid-19 endişesi ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Türk Kızılayı’na yapılan kan bağışının azaldığı günlerde Kızılay Bayramın 3. günü Kestel'de kan bağışı için seyyar araçlar kurdu.

 

Kan bağışı kampanyasına Kestel Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan da katıldı. Yağmur yağışına rağmen Kestelli vatandaşların kan bağışı kampanyasına desteği oldukça yoğundu. Kızılay Şube Başkanı Davut Gürkan; "Biliyorsunuz Ramazan sürecinde kan stoklarımız düşüktü. Covid-19 sürecinden dolayı kan bağışçılarımız azaldı. Kızılay olarak bizde ilçelere açılım yapmak istedik. Bugün sokağa çıkma kısıtlamasının da getirdiği avantajı kullanmak istedik. Son haftalarda iyice kritik seviyelere ulaşınca bizde kan kampanyasının ilçelerdeki ayağını Kestel'den başlatmak istedik. Yağmura rağmen vatandaşlarımızın gösterdiği teveccühü ve duyarlık sebebiyle, inşallah bu bağış ve kampanyalarıyla beraber stoklarımızın yükseleceğine inanıyorum. Bayramın 3. gününe rağmen bugün burada Kestel Meydanı'ndayız. Kestel'deki vatandaşların yoğun ilgisi var, burada onların adına teşekkür ediyoruz ve bayramlarını kutluyoruz." dedi.

 

Kestel Kaymakamı Ahmet Karakaya; "Gerçekten sürekli ihtiyaç olan Kan ve Gurupları ile ilgili stoklarda azalma söz konusu. Stokları yükseltmek için Kızılay Bursa Şube Başkanımız sayın Davut Gürkan beyle istişare ettik. İlçemize seyyar kan bağış araçlarıyla geldiler. Bizde umut ediyoruz ki; Kestel halkımız bağışçı olarak rağbet edecektir."dedi

 

Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır; "Kan sürekli ihtiyaç olan bir madde. Bu noktada ilçemizde güzel bir hizmete imza atan Kızılay'a çok teşekkür ediyoruz. Buradan Kestellilere çok teşekkür ediyorum ve çağrıda bulunuyorum, ilçemize Kızılay araçları geldiğinde lütfen kan bağışı yapalım, bir kan bağışı bir insan hayatı demek." dedi.