Loading...

Kimyasal peeling Mersin

Türkiye 12 Kasım 2019 09:30
A
a
Kimyasal peeling, günümüzde en yaygın kullanılan cilt arındırma tekniklerinden biridir. Bu prosedürde dermatolog tarafından cilde kimyasal bir çözelti uygulanır ve birkaç dakika bekletilir. Nüfuz etme seviyesine bağlı olarak, cildin dış tabakası bir gün içinde 2 haftaya kadar sıyrılır. Kimyasal maddenin cilt üzerindeki etkisi eski cildin yerini alması için yeni ve pürüzsüz bir cilt oluşumuna sebep olmaktır. Kimyasal peeling genellikle yüz, eller, boyun ve dekolte (üst göğüs) üzerine yapılır, ancak isteğe göre vücudun hemen hemen her yerinde uygulanabilir. Pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayan kimyasal peeling Mersin ilinde hizmet vermekte olan kliniğimizde uygulanmaktadır. Daha fazla bilgi ve randevu almak için sitemize bakabilirsiniz www.karakucakklinik.com
Kimyasal Peeling Çeşitleri
Kimyasalın deriden ne kadar derine nüfuz edeceği ve kullanılan soyma tipine göre sınıflandırılmış birkaç tür kimyasal peeling vardır. Mevcut seçenekleri bilmek, istenmeyen yan etki riskini en aza indirirken cildinizin sorunlarını etkili bir şekilde ele alacak kimyasal peelingi seçmenize yardımcı olacaktır. Farklı kimyasal peelingler farklı etkilere sahiptirler ve bazılarında bazı cilt tipleri için diğerlerinden daha uygun olan birkaç çeşit asit kullanılır. Kimyasal Peeling Mersin denildiğinde akla ilk gelen kliniklerden biri olan Karakucak Klinik'te üç çeşit peeling de uygulanmaktadır.
Yüzeysel veya Hafif Peeling: Bunlar, mevcut en nazik soyma türüdür ve anında daha parlak görünen ciltler için cildin yüzeysel üst katmanını çıkarmayı amaçlar.
Orta Dereceli Peeling: Bu tür peeling daha çarpıcı sonuçlar verir ve daha derin bir cilt katmanına nüfuz eder. Bununla birlikte orta derinlikli peeling, yanma hissi gibi daha fazla rahatsızlığa neden olur, daha fazla yan etki ile sonuçlanır ve daha uzun iyileşme süresi gerektirir.
Derin Peeling: en güçlü kimyasal soyma tipidir. Ciddi güneş hasarı, derin çizgiler, kırışıklıklar ve derin izler için idealdir; derin peeling cildin birkaç gün boyunca şişmesine neden olur ve tipik olarak iki hafta iyileşme süresi gerektirir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat