İYİ’lerde Kongre Heyecanı! İYİ Parti Bursa’da 23 Şubat Pazar günü Yıldırım İlçe Kongresi ile start veriyor.

Fatma DİLLİOĞLU/Özel haber

İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanı Kemal Ataç; Olağan Kongre’ye adaylığını Kuruculular Kurulu Üyesi Sermin Can Özensoy, Gürsu İlçe Başkanı Hatice Deniz, Mudanya İlçe Başkanı Nuran Piliçer, Gemlik İlçe Başkanı Ertuğrul Yavuz, Kestel İlçe Başkanı Emin Elüstü, Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Tevfik Demir, Büyükşehir Belediye Meclis Gurup Sözcüsü Mehmet Temirtaş, Yıldırım Belediye Meclis Üyeleri, Bursa Kadın Politikaları Başkanı Birgül Yıldız Günay, Bursa Gençlik Politikaları Başkanı Mehmet Solaklı, önceki dönem MKK Üyeleri, İl- ilçe Yöneticileri ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği açıklamada meydan okudu. İlçe başkanlığına adaylığını ilçe binasında düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayan Kemal Ataç, birlik ve beraberlik mesajı verdiği adaylık açıklamasında, ”Bugün itibari ile ben ve yol arkadaşlarım, ilk günkü heyecanımızla ve 241 delegemizin imzası ile İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı’na adayım.” dedi.


“Tüm Mesaimi Partimiz İçin Harcadım!”


Kemal Ataç, adaylık açıklamasında şunları söyledi: “Yedi ay önce Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in onayı ile göreve gelmiş bulunmaktayım. Bana verilen bu görevi sizlerin de desteği ile bugünlere taşıdık. Görevi aldığım ilk günden bugüne kadar hep kucaklayıcı ve birleştirici olduk. Ayrıştırmadık, dışlamadık, her bireyi İYİ Partili görüp eşit ve adil bir yönetim anlayışı ile çalıştık. Başarının anahtarının çalışmak olduğuna inanıp tüm mesaimizi partimize hizmet odaklı planladık. Teşkilatlanma konusunda titiz davranıp iyi bir teşkilat başkanı, iyi bir sekreterlik ve iyi bir yönetim oluşturarak altmış dokuz mahalleden eksik olan, unutulan, göz ardı edilen partililerimizi bir çatıda toplayıp, 1157 olan üye sayımızı 1755 rakamına ulaştırdık. Biliyorduk ki iktidar olmanın yolu birliktelikten ve tabanın gücünden geçer. Aylarca bekletilen üyelikleri tozlu raflardan çıkarıp unutulmuş İYİ Parti gönüllülerini evlerinde, iş yerlerinde bulup onlara hak ettikleri değeri verip yol arkadaşı ve kader ortağı yaptık. Gitmediğimiz sokak, ulaşmadığımız mahalle, elini sıkmadığımız partilimizi bırakmadık. Meclis üyelerimizle beraber muhtarlıklarımızı ziyaret ederek, mahallelerimizin sorunlarını dinleyip belediye meclisine taşıyarak Yıldırım halkının hakkını aradık, takipçisi olduk. 


“Delege Pazarlığı İçerisinde Olmadım!”


Ataç; “Yıldırım’da delege seçimleri yapılamaz. Yapılsa da mevcut yönetim işini bilir mantığına sahip kişilere demokrasi dersi verdik. Delegeliğe müracaat eden her üyenin başvurusunu alarak, demokratik hakkını özgürce kullanmasını sağladık. Temiz siyasetin neferi olarak alnımızın akıyla şeffaf, dürüst, onurlu bir süreci geçirdik. Bu anlamda yanımızda olan her üyeye, teşkilatıma teşekkürü bir borç bilirim. Gençliğimize güveniyoruz. Gençlik kollarımız, görev süremiz içerisinde partimiz ve teşkilatımız adına çok başarılı imza attılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: Cumhuriyet’i gençlerimize emanet ediyoruz. Onu en iyi şekilde yaşatacak ve sahip çıkacak olan Türk gençliğidir. Bu anlamda gençlik kolları başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. 23 Şubat herkesin susacağı, sadece delegenin konuşacağı gündür. Türk siyasetinin demokrasi ile tanışacağı gündür. Sayın genel başkanımızın ifade ettiği gibi: On kişi çete, üç yüz altmış dokuz kişi vicdandır. Bu vicdanın seçimi önümüzdeki süreçte, milletvekili seçimlerinde ve yerel seçimlerde Yıldırım’ı hazırlayacak ekip olacaktır. Dünyanın en zeki insanı olabilirsiniz. Ancak ekibiniz yok ise bir hiçsiniz. Biz ekip olarak, teveccüh gösterirseniz Yıldırım Belediyesi’nin burçlarına İYİ Parti bayrağını asmaya, Yıldırım’ı ilk milletvekili seçimlerinde Bursa’da en başarılı ilçe yapmaya sizlerle beraber bizler hazırız.”


“Akşener’i Cumhurbaşkanı Yapacağız!”

Ataç; “Yüce Mevlam bunları yapamayacaksam, ilçe başkanlığı koltuğunu bizlere nasip etmesin. Bugün itibariyle ben ve yol arkadaşlarım ilk günkü heyecanımızla ve 241 delegemizin imzası ile İYİ Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı’na adayım. Allah, çıktığımız bu yolda benim ve arkadaşlarımın yar ve yardımcısı olsun. Hedefimiz öncelikle yaşanabilir bir Yıldırım için çok çalışıp partimizi Yıldırım’da iktidar yapmak. Ve bunun devamında cesurların lideri sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmaktır. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, diğer adaylarla birlikte saygı ve sevgi içerisinde bir kongre geçirmenizi diliyorum. Sayın genel başkanımızın Bursa ziyaretinde söylediği gibi bu seçimin kaybedeni olmayacaktır. Seçim sonrası tüm adaylarla el ele, kol kola çıkacağıma ekibim ve şahsım adına hepinize söz veriyorum. Katılımınızdan dolayı hepinize en derin şükranlarımı sunuyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene.” Dedi.