Bursaspor ve diğer takımlarımız korona  virüsü nedeniyle korku içinde hazırlıklara başladılar. Sonucu ne olur şimdiden kestirmek zor.

“Spor sağlıktır” felsefesi ile başlanılan bu yolda inşallah tüm kulüplerimiz sorun yaşamadan bu maratonu tamamlar da tüm sporseverler rahat bir nefes alır.

Her geçen gün bulaşın azaldığı bir ortamda spor yapmak ne derece doğru olacak bilemiyoruz ama zaman ve uygulamalar her şeyin ilacı olacaktır.

Bursaspor’da puan sime işlemi olmasaydı, bu gün 1.Lig’teki puan sıralamasında 2.sırada olacaktı. Her şeye rağmen kalan maçlar Bursaspor un şansının daha fazla olduğunun bir göstergesi gibi…

Ancak futbol oynanmadan sonucu belli olmaz… Bizler ne kadar favori görsek te beklemediğimiz maçlar kaybedilirken, hiç ummadığımız maçların kazanıldığını da gördük ve yaşadık.

Bundan sonra Bursaspor’un her maçı bir final maçıdır. Bunu biz böyle düşünüyoruz da oyuncular da acaba böyle düşünüyor mu?

Bilemeyiz…

Bunu bilen ne yönetim, ne de Teknik kadrodur… Bu sorunun yanıtını verecek olan sahada mücadele eden oyunculardır.

 Gerisi hepsi boş…

Burada Teknik kadroya ve yönetime çok büyük görevler düşüyor. Futbolcuların inancını ve moralini en üst seviyelerde tutabilmek, sahada ki mücadele gücünü rakipten fazla ortaya koymak bu işin olmazsa olmazıdır.

Bursaspor bu mücadeleyi yapar mı?

İşte önemli nokta burası…

Basını, Medyası, Taraftarı ve Bursa sporu seven dinamikleri destek verirse Bursaspor amacına ulaşacaktır. Bu gün sıralamadaki yeri ve kalan maçlar açısından büyük bir avantaj sağlaması gereken Timsah, rehavete kapılmaz ve gereğini yaparsa mutlu sona ulaşması zor olmayacaktır.

Yine de belirtmek gerekir ki…

Bursaspor ve diğer kulüplerimizdeki korona rahatsızlıkları çok önemlidir. Bura da ortaya çıkacak ufak bir bulaşıcı o kulübümüzün tüm maçlarını olumsuz yönde etkileyecektir.

O nedenle saha içi ve saha dışı sağlık kontrollerini iyi yapmak gerekir. TFF’nun da aldığı tedbirler ve oyuncu değişimleri bu açıdan çok önem kazanmıştır.

Umarız her şey sağlık içinde gider ve Bursaspor emin adımlarla çıktığı lig mücadelesini zaferle noktalar ve Süper Lig’e Merhaba der…