Özel haber- Elif Kuş Beşik

Bursa’nın aşıkları küçük esnafın yanında olmaya destek vermeye devam ediyor.

 Pandemi sonrası küçük esnafın ekonomilerine bir damla can olabilmek isteyen Bursa’ya aşıklar Hizmet ve Kültür Derneği yönetimi, üyeleri ile küçük esnafı buluşturuyor.

Dernek Başkanı Gülerman Can ve Dernek Sekreteri Kenan Yıldız, Yeni Mahalle Sular Vadisi’nde Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın “Yıldırımlı Esnaf” için yaptığı çağrı üzerine harekete geçti. Bölgede işletmesi olan As Çiğ Börek sahibi Aşkın Çil ile dernek üyelerinin yapmış olduğu alışveriş için indirim anlaşması yapan Dernek Yönetimi ilk siftahı da yaptı.

Başkan Gülerman Can; “Pandemi döneminde zor günler geçiren küçük esnafımızın her zaman yanındayız. Yönetim olarak Bursa’mızın esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Sular Vadisi için geçtiğimiz aylarda alınan bir dizi kararı ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın çağrısını basın yoluyla öğrendik. Bizde elimizi taşın altına koymak istedik. Küçük esnafımıza en azından siftah olarak yardımcı olmak istiyoruz. Ay sonuna kadar esnafımızla buluşmaya devam edeceğiz.” Dedi.