Covid-19 salgınından sonra yatırım yapma tercihleri değişti.

Pandemi sürecinde en çok araştırılan konu; hobi bahçesi ve bağ evi olmaya müsait tarlalar olmuştur. Evde kalma dönemi göz önünde bulundurularak insanlarda kendi çapında tarım yapma düşüncesi oluşmuştur. Salgın ile birlikte doğal yaşam alanlarına olan ilgi artmaya başladı. Özellikle şehrin batısında ikamet eden vatandaşlarımızın düşüncesi bu yönde yoğunlaşmıştır. Şehirde kaçıp dinlenebilecekleri alanlar armaya başladılar.

Nilüfer, Mudanya ve Karacabey' in köylerinde ciddi manada arz/talep oranında artış olmuştur. 60.000-70.000 TL arasında tarım arazilerinde çok talep görmektedir.Son 20 günlük süreçte durgun olan arsa piyasası canlandı.

"Dünyada üretimi olmayan tek nesne topraktır. Toprağa yatırım yapan; geleceğe yatırım yapmıştır."

Kazanç sağlayan arsa ve arazi yatırımıdır.Gayrimenkul yatırımı yapacak olan yatırımcılarımız öncelikle uzman veya yetkili bir danışmandan yardım almasını tavsiye ederim.

Dünyanın neresine giderseniz gidin o şehrin batısı gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir. Avrupada nasıl her ailenin avukat, mali müşavir ve emlak danışmanı varsa gelecekte bizim ülkemizde de bu sistemin oluşması kaçınılmazdır.

Gayrimenkul alırken ; gayrimenkul danışmanınızın  Ticaret Yetki Belgesi ve oda kaydı olup olmadığına dikkat edin.

Kayıt dışı emlak hem ülke ekonomisini hem de insan güvenini sarsar. Kâr edeceğinizi düşünürken zarar edebilirsiniz.