Loading...

1.Ligi hafife almak en büyük hata olur

5 Ağustos 2019 20:28
A
a
Futbolda başarı istiyorsan galibiyeti, İstikrar istiyorsan birlikteliği, Şampiyonluğu hedefliyorsan güçlü takım olmayı hedeflemelisin…
Bursaspor yönetimi iş başına geldikten sonra icraata yönelik çalışmalardan çok konuşarak bir buçuk ay geçti. Bu gün geçmişi kötülemenin bir anlamı yok Sayın Mesut Mestan
Bu sorunları biliyordunuz!
Bilmiyorum diyorsanız bu daha büyük bir ayıptır. O zaman neden Başkan oldunuz diye sorarlar adama…
Birinci lige düşmüş bir takımını tekrar bir üst lige taşımanın ne kadar zor olduğunu geçmişte mücadele eden takımlara bakmak gerekir.
Maçların başlamasına çok az bir zaman kaldı. Bundan sonra yapılacak transferler size faydadan çok sorun yaratır.
Mevcut kadro tamamen gençlerden kurulu bir ekip olması belki ilk bakışta avantaj gibi görünse de bunun avantaj olmadığını birkaç maç sonra göreceksiniz ama iş işten geçmiş olacaktır.
Geçtiğimiz yıl Bursaspor kadrosunda yer alan futbolcular küme düşmenin hüzünü ile moralsiz oldukları gözlerden kaçmıyor. Ancak; 1. Lig zorlu bir ligdir hafife alamazsınız. Belkide süperligden bile üstün bir lig olduğunu mücadele eden takımlar çok iyi bilir.
Ümraniye Spor ile yapılan hazırlık maçında bir kez daha gördük ki bu takım çok saç baş yoldurur. Savunmada al gülüm ver gülüm yapmakla bu futbol oynanmaz. Eloğlu sabırla sizi kontrol altında tutar ve öyle bir yerde baskı yapar ki sizler ne yapacağınızı şaşırırsınız.
Gelen goller tamamen savunmanın kendine olan güveninden kaynaklandığını bir kez daha gördük. Gol atma becerisinden yoksun bir takımın da galip gelmesi hayalden öteye gidemez.
Sayın Başkan tahtayı mı açacaksın, yoksa tahtayı mı kıracaksın, ne yaparsan yap, Bursaspor un bir yılı heba olmasın. Yol yakınken önemli kararlar alınsın artık. Yoksa iş işten geçer…
Bazı Başkanlar Şampiyonlukla anılırken, bazıları da küme düşüren Başkan ve ya başarısız Başkan olarak isimlendirilir.
Seçim yapmak size düşer, bizden hatırlatması.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat