Loading...

5 yıldızla kurulan 5. şampiyon olan Bursaspor, küme düştü

27 Mayıs 2019 21:55
A
a
Geçtiğimiz yıllardan ders almayanlar, nihayet 5 yıldızla kurulan 5. Şampiyonu da Süper lig den düşürdüler. Şimdi rahat olsunlar en azından küme düşürenler listesin de yer almayı başardılar.
” Kendin de suç olduğunu kabul etmeyenler, başkasın da suç arayamazlar” önce bunu kabul edecekler ve ondan sonra bu yola baş koyacaklar.
Üç yıldır zor günler geçiren Bursaspor da demek ki kimse ders almamış. Onlar hala bu işin farkın da olmadan tribünlerdeki yerini almaya devam ettiler.
Şimdi bu duruma tepki koyacak en son insanlar bu işin için de olanlardır. Ali Ay ve yönetimi kara listeye geçerken, Bursa da yaşayan ve isterlerse her biri bir oyuncu alacak kadar varlıklı olan ve Bursaspor sevgisi ile özdeşleşmiş kişiler kabuğuna çekilince olanlar oldu.
5. Şampiyon olan Bursaspor ve oyuncuları şampiyonluğu yaşamadıkları için olayın farkın da olamadılar ve Bursaspor’a hiç acımadılar.
Şimdi o oyuncular önümüzde ki yıl Bursaspor da olmayacaklar. Onların tek düşüncesi transfer ücretlerini almak ve Bursaspor’dan ayrılmaktır.
Bursaspor hakkında çok şey söylenebilir. Ne var ki Bursaspor rakipleri olan Akhisar Belediye’ye, Erzurum Spor’a ve Göztepe’ye puanları kaptırınca elinde ki koz zaten gitmişti.
Böyle olunca Yeni Malatya karşısın da alınacak galibiyetin önemi yoktu. Sen elinde ki fırsatları elinin tersi ile itersen başkasından yardım ve destek beklemeyeceksin, kardeşin de olsa…
Onun için kendi düşen ağlamaz. Bursaspor bunu yaşamıştır. Kendi ipini kendisi çekmiştir. Suçlu aranacaksa, Bursa kenti ve Bursaspor’u sevenleri olarak, herkes suçludur.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat