Loading...

Adı Aşk Bu mutluluğun

6 Eylül 2019 21:19
A
a
Her şerde bir hayır vardır derler, yok aslında öyle bir şey de, bazen hakikaten de şerden bir hayrın çıktığı oluyor. Misal şu malum tahta 2 ay evvel açılmış olsaydı kim forma şansı verirdi, Ali Akman’a, Sedat’a, Emirhan’a ? 
  
Topukları kıçlarına vura-vura kaçanlar iyi ki gitmişler, gitmişler de bize gencecik ve inanmış bir jenarasyon bırakmışlar demiş olduk bu sayede.  Yine aynı şekilde Vakıfköy’ün kıymeti bir kez daha anlaşılmış oldu. Bursaspor’un özü Özlüce değildir, Bursaspor Vakıfköy’dür. 
  
Vakıfköy demişken şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, çiçeği burnunda başkan 2 aydır yana yakıla para ararken Vakıfköy talan evine çevrildi, dur diyen de olmadı, onlarca genç yetenek başka kulüplere gitti. Yarın ortaya çıkıp da bu çocuklar üzerinden prim yapmaya kalkışmasınlar, ben yemem. Şimdilik bu konuyu burada bitirip biraz sahadan bahsetmek istiyorum. 
  
  
Karagümrük maçının acemice kaybedilmesinin ardından camiada moraller sıfıra inmişti, maçın hemen ardından gelen ‘’bana 11 futbolcu lazım’’ açıklaması skordan ve kapalı tahtadan daha moral bozucuydu açıkçası. Bu gaf Yalçın Hoca hakkındaki düşüncelerimi bir anda olumsuza çevirmişti ama Akhisar maçının ardından takıma da Yalçın Hoca’ya da başka bir gözle bakmaya başladım. 
  
Yalçın Hoca çok iyi bir iş çıkarmış, tebrik ederim kendisini. Maçın en çok koşan oyuncusu 12 km koşuyorsa, Yalçın Hoca da saha kenarında 7-8 km koşuyordur, o derece yani. 
  
Bursaspor’lu gençler de Bursaspor formasının ağırlığına yaraşır bir mücadele ortaya koydular, gurur duymamak, duygulanmamak elde değildi. Akhisar maçından alınan 3 puan elbette çok değerliydi ama daha da önemlisi bu çocuklar ortaya koydukları güzel futbol ve mücadeleyle hayal kırıklığı yaşamakta olan, küskün ve umutsuz bir camiayı şöyle bir silkelediler, camiayı kendine getirdiler hatta diyebilirim ki, aşka getirdiler. 
  
Camiada yaşanmakta olan bu olumlu hava transfer tahtasının açılmasıyla beraber ikiye katlandı, Eskişehirspor maçı öncesinde seri imzalar başladı, bazı oyuncular o maça da yetiştirildi, iyi ki de yetiştirildi.  Çağlar Şahin Akbaba  Eskişehirspor maçında kalesinde devleşti, çok iyi bir oyun ortaya koyamadığımız, derbi kıvamındaki zor bir deplasmandan 3 puanla dönmemizi sağladı ve ardından seri imzalar transfer döneminin son dakikasına kadar devam etti. Toplamda 13 yeni futbolcu takıma katıldı, umarım Bursaspor’un lehine olmuştur, transfer bu kadar aceleye gelecek bir konu değil çünkü. 
  
  
Bursaspor Türk Futboluna sayısız yıldız kazandırmış bir futbol kentinin en değerli markasıdır ve hatta bir futbol kulübünden çok daha fazlasıdır çünkü Bursaspor bir felsefedir, bir başkaldırıdır. O yüzden Bursaspor’un olduğu her yer süper ligdir ve Bursaspor vitrini halen Türk futbolunun en gözde 5 futbol vitrininden biridir ve büyük hedefleri olan yıldız adayları için de şu anki Bursaspor bulunmaz bir fırsattır. Transfer edilmiş 13 oyuncudan kaç tanesi bu bilinç içerisinde, sabırla tahtanın açılmasını bekledi, gelen teklifleri Bursaspor için reddetti, kaçı para için burada bu konuyu bilmiyoruz. 
  
Ayrıca 13 transfer de bence çok fazla oldu, ciddi bir mali yük. Neden bu kadar fazla oyuncu transfer edildi?   
  
Bir sebebi tahtanın tekrar kapanma ihtimali olabilir. Finansal durum ortada, şampiyon olursan düzlüğe çıkarsın, olamazsan puanını da silerler, alt kümeye de yollarlar, başkan ‘’ya herro ya merro’’ diyerek oynanması elzem bir kumarı son raddesine kadar oynamak istemiş de olabilir 
  
 Öte yandan yeni transferlerin içinde yaşı çok ilerlemiş, amiyane bir tabirle kaşar diye addedebileceğimiz tanıdık isimler var, bu isimler elimizdeki altın jenarasyonla uyumlu bir şekilde kadroyu oluşturabilirler mi, bir soru işareti. Selçuk Şahin’in içinden bir Hüseyin Cimşir, Özer Hurmacı’nın içinden bir Ali Tandoğan, Selezynov’un içinden de bir İglessias çıkarsa ve Yalçın Hoca da Ertuğrul Sağlam misali elindeki genç yetenekleri bu isimlerle kaynaştırmayı becerirse yeni bir 2009-10 sezonunun temeli de atılmış olur ki,  işte bu harika olur. 
  
Bu süreçte belirleyici şey takıma katılan yeni oyuncuların mukavele koşulları olacak.  Bonservis ücreti hiç birine ödenmedi, bunu biliyoruz da imza parası sözü verildi mi, maaşları ne kadar? Ödeme yapılamazsa her şey boşa gider. Bilemiyoruz ki ne söz verildiğini.? Yani yine döndük dolaştık geldik şeffaflığa.. Yok, yok, yok..!, 
Yönetimlerin şeffaf olmaması yüzünden iflas noktasına geldiğimizi tekrar hatırlatmakta fayda var. 
  
Burada bize düşen bu konuları çok fazla düşünmeden 3 milyonluk şehrin sahipsiz takımına sahip çıkmak. Siyasetin kirli eli Bursaspor’a da değdi, böyle oldu, şimdi hiç biri yok ortada ama biz hep varız çünkü Bursaspor, Bursasporlularındır. Hani demiyor muyduk, iyi günde zor günde diye. Filmi bile çekilmişti, aşktı bu eziyetin adı? 
  
Ben bu takıma güveniyorum, bu sene bu iş olacak, efsane geri dönecek, kanatlılar, kanatsızlar yine titreye-titreye çıkacaklar karşımıza, yeter ki taraftar destek olsun. Yeni filmin adı da benden olsun: 
 
- Adı Aşk Bu mutluluğun. 
1000
icon
Şükrü Tekbudak 9 Eylül 2019 10:48

Bursaspor'u hissedenlerin hislerini yazmışsın ,Tüm Bursaspor sevdalılarının bu duyguları yaşaması dileğiyle, Kalemine sağlık Recai Düzce ...

0 0 Cevap Yaz
nurettın. 7 Eylül 2019 12:48

noktasına kadar katılıyorum EYVALLAH dostum.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat