Loading...

Ahlak yok ise toplum da yok olur

11 Nisan 2018 21:30
A
a

Okullardaki olaylar silsilesi dönüyor dolaşıyor LAÇKA eğitim sistemini sorgulamaya başlıyor yeniden. Disiplin kurallarının esnetildiği ve eğitim sisteminin ayaklar altına alındığı son on yıl, öğrencileri ve velileri suça teşvik etmeye başladı.
 
Tasvip etmiyoruz elbette, fakat öğretmen denilince rahattan hazır ola geçen bir öğrenci yok artık. Varsa da tek tük...
 
Çocuğunu korumak isteyen veli, hele ki çocukların ne derece düştüğünü, yanlış eğitim sistemi ile nasıl çocuklarımızın asimile edildiğini görüyor ise nefretine yenilmesi olağan. Kaldı ki bizzat görüyor. Okul müdiresini vuran bir polis; üstelik Çocuk Şube’den. İstediği çocuklarının sınıfının değiştirilmesi.
Niçin peki? Cevabı; Çocuk Şube’de bir polis memuru olduğu için çocuklarımızın ne hale geldiğine ve tamamen bulunduğu ortamdan dolayı gün geçtikçe kaybedilen çocuklarımıza bizzat tanık olduğu için... Babanın öfkesi belli ki müdireye değil, eğitim  sistemine. Umarım bir daha bu tip acı vakalar yaşamayız.
Uyuşturucu kullanımının on iki yaşa düştüğü ve cinselliğin yine aynı orana takriben on iki yaşa düştüğü şu son on yılı ivedilikle sorgulamamız gerekiyor. Ahlak olmayan bir toplumun çöküşünü daha ne kadar millet olarak seyredeceğiz bilmiyorum, fakat bu gidiş bizi 2023-2071 hedeflerimize ulaştırması mümkün kılmayacak gibi görünüyor. Artık velilerde kendilerini ve eğitim sistemini sorgulamalı ve çocuğum haklıdan ziyade ben nasıl çocuğumu doğru yönlendiririm şiarı ile bir yol haritası belirlemelidir.
 MEB Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ise adliyedeki ağır cezalardan ziyade çocuk mahkemelerini ve Türkiye çapında okulları gezmesi, velileri ve okul yönetimini dinleyip yapılan hataları tespit etmesi gerekir.
Ayrıca okullarda bir moda akımı gibi kabul edilip ateistlik-deistlik iddialarına da eğilmelidir.
Ahlak ve din anlayışı olmayan bir toplum çökmeye  mahkûmdur.
Selamet ile…
 
1000
icon
Ömer adıgüzel 12 Nisan 2018 06:24

Eğitim sadece okulda olmuyor ev de bir okul gibidir

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat