Loading...

Atatürk Stadı’na ihanet edenler!

9 Kasım 2018 21:50
A
a
“Bu meydana yakışmıyor.” Muhammed Kösle Hürriyet ilavesi. (6 Kasım 2018 Salı)
Teşekkürler Muhammedciğim.
Bursa’ya, sporuna, futboluna, tarihine ve geleceğine ihanet edenler.
Atatürk’ün Bursa’ya Atatürk Stadı’nın yapılmasında 1000 TL vererek yaptırdığı tarihi Atatürk Stadı’nı (Atatürk ismini hazmedemeyenler) Bursa’ya kazandırdığı tesistir.
Bu Atatürk Stadı 20.05.2014 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile yıkımına karar verilmiştir.
Bu yıkıma karşı yargı yolu ile bu stadın idari mahkemeye (2014-1114 esas no- 2015-1100 karar) yıkılmaması adına taraf olan bir kişi olarak 18.09.2015 tarihinde mahkeme yıkılmaması adına karar vermiştir.
Atatürk Stadı’nın yapılmasında bugüne kadar hizmette ve Bursa tarihine geçen zaman içerisinde Bursa’da yaşayan spor dünyasının her bir ailenin evladının ve kendilerinin bu statta tarihi anıları dolu dolu olması ve yaşatılması adına hem hizmette, hem tarihi akışı içerisinde hem Atatürk’ün anılması adına idari mahkemeye itirazımızı yaptık.
İdari mahkeme 18.09.2015 tarihinde oy birliği ile yıkılmaması adına karar vermiştir. Temyizde karşı tarafın itirazına ret kararı vermiştir.
Tüm kamu adına ve yargı adına ve Bursa’ya ve spor dünyasına ihanet edenler tüm bu kararlara rağmen yıkımına karar vermiştir. Ve yıktılar. (Bursa spor dünyasını ve Atatürk’ün ihanetçileri.)
Her geçen gün oradan geçenler bu çıplak, faaliyetsiz, organizasyonsuz bu stadın yıkımına ve bu çıplak görüntüye bu hale getirenlere insanlar binlerce defa beddua etmekteler.
Bir spor adamı olarak 5 yıl o Atatürk Stadı’nda tesis amiri olarak ve futbol anılarımı hafifletme adına, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş’a bir İnegöllü bir Bursalı spor adamı olarak Bursa spor dünyasının hizmet kölesi olarak bu stadın bu halinden rahatsızlık duyduğum için Sayın Alinur Aktaş’a kendisine bu statta ve Bursa adına bir faaliyet projesi sunuyorum. (12 Temmuz Perşembe-Özel Kalem Burçin Hanım)
Burada gençlerin altyapının ve spor dünyasının kulüp, takım, mahalle, aileleri kapsayacak 3 ve 4 ay sürecek bir organizasyon sundum. Tabii karşılıksız ve tamamen hizmet adınadır.
Tıpkı İnegöl’de, kendisine İnegöl spor futbol kulüplerinin ve takımlarının spor tarihine resim, fotoğraf, sergi ve müze çalışmalarını karşılıksız katkı verdim. (rahmetli Serdar Rubacı, Bursa Müze Müdürü Ahmet ve Rauf beyler şahittirler.)
Ama gel gör ki, siyaset, oy, önyargı, kin, nefret beyinlerinden paçalarına kadar inmiş-indirilmiş.
Şimdi soruyorum. Bir kentin Belediye Başkanı, hak hukuk gözeterek, vatandaş ayırmaksızın o kente hizmet etmek ve o kentin (oy veren-vermeyen) halkına, vatandaşına hizmetin kölesi değil midir? Her hizmetin icraatını, hizmetini yap ki o halk ve vatandaş sana oy vermiş vermemiş hiç önemli değil. Ama o halk seni hizmetlerin karşılığında sahiplenip Allah razı olsun der. Her yerde seni anar ve reklamını yapar.
Zannediyor musun ki proje sunmak her yapacağın işi öz çekimler ile billboardlarla yaptığın kendi reklamın (basın-medya) yakışmadı. Temize çıkaracağını mı zannediyorlar acaba?
Kusura bakmayın başkanlar kendinizi kandırıyorsun. Halkını, vatandaşını kandırıyorsun, bunun adı ne insanlığa, ne kamuya, ne de Müslümanlığa sığar.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat