Loading...

Reyhan Değirmenci Batut

Bak postacı geliyor

4 Aralık 2018 21:43
A
a
Peri tozu yazısına gösterdiğiniz ilgi çok şekerdi, öncelikle ona teşekkür ederek başlamak istiyorum. Ne kadar çok mesaj geldi ben de peri tozu istiyorum diye.
Hepimizin ihtiyacı var peri tozuna çünkü, bir minik fiske yolumuzu, günümüzü aydınlatır.
Önceki yazıda kısaca bahsetmiştim bugün tüm konu o olsun, o da kendimize ve sevdiklerimize armağanımız olur. Ne mi, ışıltılı bir tutam peri tozu.
Yeni yıl geliyor, beni tanıyanlarınız bilir ben hiçbir kutlama fırsatını kaçırmam, yeri geldikçe de yazarım. Sevdiklerimize aklımdasın, benim için değerlisin demenin en güzel yoludur hatırlamak, bir mesaj atmak. Kutlamalar bunu sağlar, sevgililer gününde sevdiğim herkese mesaj atıyorum, cuma, kandil, yeni yıl, resmi ve dini bayram, özel gün yakalayabildiğim ne varsa ben hayatımdaki insanlara ‘merhaba’ demek için bahane ediyorum. Farklı dinlere mensup arkadaşlarım da var, onların dini günlerini de atlamamaya çalışıyorum yeter ki bir tebessüm oluşturabilelim.
Şimdi aralık ayındayız bir yılı acısıyla, tatlısıyla doldurup yeni bir yıla başlamak eğlenceli bir şey. Yenilikler, başlangıçlar insana hep umut, yaşama sevinci verir,  merak ederiz, plan yaparız, çabalarız.
Olacakla, öleceğe çare yok demiş eskiler, tam olarak öyle mi bilemem ama olacakları öyle ya da böyle yaşıyoruz, olanları da, zor zamanlar geçirdik, belki biraz daha devam eder,  belki biter bilmiyorum fakat bildiğim bir şey varsa yaşam gerçekten zor bir sınav. Aralarda teneffüs yapma fırsatımız varsa yapalım beş dakika bile olsa dinlenip neşelenelim. Zaten zil çalacak, sınav var diye teneffüsten kaçmanın manası yok, belki de o teneffüs bize başarıyı getirecek. Öğrencilere, eğitimlerde yetişkinlere anlattığım bir hikaye vardır ‘baltayı bilemek’ o teneffüsler onun için varlar işte.
Bunca yoğunluğun, zorluğun içinde kendi yolumuza ve sevdiklerimizin yoluna ışıltı bırakmak, aydınlatmak için haydi aralık ayını kullanalım.
Biz birkaç yıldır yapıyoruz ve sayımız artıyor, birbirimize yeni yıl kartı gönderiyoruz. Arkadaşlar, aile, akrabalar, iş çevresi, eski öğretmenlerimiz isteyen herkes katılıyor buna. Ev adresi bilmek şart değil sonuçta herkes çalışıyor iş adresi var, adres istemek de mümkün, bazılarını biliyoruz, google earth var, velhasıl var oğlu var. Yeter ki isteyelim, bir yeni yıl kartı gönderelim. Hatırlar mısınız eski kartları, ışıltılı, simli, rengarenk, masal karesi gibi görseller. Hatta müziklileri de vardı, içinden üç boyutlu şekiller çıkanları da.
İçtenlikle yazılmış iki-üç satır not ve o şahane görseller insanı mutlu etmez mi hiç?
Biliyor musunuz postacılar mesleklerini yaparken biraz üzülüyormuşlar, diyorlar ki, “bizi eskiden insanlar sevgiyle beklerdi çünkü götürdüğümüz zarfların içinden onları mutlu eden bir şey çıkardı, artık fatura vb şeyler götürüyoruz kimsenin bizi gördüğü için mutlu olduğu yok.’’ Bu yıl sanırım onları da mutlu edeceğiz.
Bir doğum gününde kızıma mektup yazmıştım ve tüm sevdiklerinden aynını yapmasını rica etmiştim, o hediyenin üzerine çıkan hiç bir şey olmamıştı, hâlâ arada açıp okuyor, duygulanıyor mutlu oluyor. İnsanları sevindirmek sanıldığı kadar zor ya da meşakkatli bir iş değil. Minicik bir çaba ve çok cüzi bir masrafla peri tozu serpiştirebilirsiniz. Son günlere bırakmak şart değil, şimdiden kutlamak da mümkün, yeter ki isteyin.
Haydi bakalım şimdiden kutlamalar başlasın, yeni yılı beklerken, eskisini sağlık, huzur, mutlulukla, sevgiyle uğurlayalım, aralığı keyifle yaşayalım.
Sevgiyle kalın...
 
1000
icon
Arzu Yıldızdağ 10 Aralık 2018 23:25

Harikasın Reyhancım hala saklarım eski kartları çatıları kar kaplı , bacalarından duman tüten ev kartlarını sen çok yaşa Reyhanım 🥰🥰

0 1 Cevap Yaz
Mehmet Toparslan 5 Aralık 2018 10:20

Kaligrafi yazmayı sırf mektup yazmak için istemişimdir... Şükürler olsun ki yazabiliyorum... Lakin mektup arkadaşı bulmak zor oluyordu... Şimdi verdiğiniz fikirle, yeni yıla, yeni sürprizler yapma zamanı... Çok teşekkür ederim... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

0 1 Cevap Yaz
beyhan ersoy 5 Aralık 2018 08:35

Yorumunuz sana katılıyorum reyhancım acaba o guzel kartlar şimdi var mı yeni yılda da başarılarnın devamını diliyorum guzel yazılarını bekliyorum

0 1 Cevap Yaz
Annen fatma 5 Aralık 2018 00:47

Aynen bende yaziyi okurken duygulandim o gunler cok guzel gunlerdi ben simdi bile yazilan mesajlara kiziyorum telefonu acip bir alo dese hal hatir etse ozel gununu kutlasa insan daha mutlu oluyor insallah oyle yaparlar tebrikler ilk gozagrim kizim selamlar

0 1 Cevap Yaz
Dilber Sürenben memnuniyetle varım. 5 Aralık 2018 00:28

Ben memnuniyetle varım.

0 1 Cevap Yaz
orhan aslan 4 Aralık 2018 23:23

Başarılar dilerim

0 1 Cevap Yaz
Erdal Tuysuz 4 Aralık 2018 22:46

Evet eskiden mektuplar vardı sevgiliye yazınca azıcık yanardı kenarı, dosta yazınca selam giderdi, asker mektubu hasret kokardı. Kartlar yılbaşı bayram türlü çeşitti.

0 1 Cevap Yaz
Arzu Yıldızdağ 4 Aralık 2018 22:20

Yeni yıl sağlık ,huzur ,mutluluk , getirsin Hepimize Canım 💕Bir de senin yazılarınla yüzümüze gülümseme yüreğimize aydınlık 🥰İyiki Varsın Reyhanım 🙏💕♥️

0 1 Cevap Yaz
Mehmet işözü 4 Aralık 2018 22:05

Ben o eski günleri çok özlüyorum. Kırlarda çılgınca koşmayı. Eve geldiğimizde üzerimiz kir pas Çin’de. Mektup yazar. Hal hatır sorardık. Cevabını dört gözle bekler, postacıyı. Görünce. Dünyalar bizim olurdu. Bayrama yakın bayramkartlar, yıbaşında yeni yıl kartlarını alıp dakikalarca onları yazıp zarfa koyarak gönderirdik. Teknoloji. Gelince bu güzellikler de sonsuza gitti.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat