Loading...

Belediye başkanları kimdir, kim olmalıdır?

13 Ekim 2018 21:42
A
a
Bana göre; kentin, vatandaşın, halkın, toplumun hizmetkarıdır.
Oy veren vermeyen, hiç fark etmez, seçildikten sonra eşit, dürüst, adaletli olanıdır.
Kent toplumunu ayırmaksızın, yaşayanların çocuk, genç, kadın, erkek, hayvan ve doğanın yaşanabilir olmasından, huzur ve güvencesinden sorumludur.
Kent toplumunun doğasından, imarından, ulaşımından, eğitiminden, sanayisinden, sosyal ve toplumsal her türlü aktivitesinden kendini sorumlu hissedip, var gücü ile toplumun rahatı, huzuru, güvenliğinden, yaşanabilirliğinden sorumlu hissedip, çözüm üreten, kamu ve bürokrasi mücadelesi veren kişidir.
Katıldığım bir toplantıda Başkan’ın sunumu ve konuşmaları bana geçmişimi çağrıştırdı. 1999-2004 yıllarında İl Genel Meclisi Daimi Encümen Spor Komisyonu Başkanlığı’nı yürütürken spor tesisi önergelerimin geçmesi ve şu anda mevcut yapılmış olan Hipodrom Eğitim ve Spor Vadisi, Merinos Stadı, Fethiye Spor Kompleksi, Hamitler Spor Kompleksi. Bunun yanında Milli Eğitim okul ihalelerinde kamu bürokratları ve valilerle ( Orhan Taşanlar, O.Kağan Köksal, Ali Fuat Güven) verdiğim kavgalar.
Bu vasıfları taşıyan belediye başkanı kim?
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik.
Kendisini hiç tanımam. İlk defa bir davet üzerine toplantısına katıldım. (Doğduğum kent Yenişehir-Söylemiş’tir.)
Toplantıdaki sunumda, sunum sonrası eleştiri ve özeleştirilerdeki karşılıklı sıcaklık, samimiyet, dürüstlük, açıklık ve şeffaflık ön planda idi. Güven vericiliğinin altyapısı idi ki çok başarılı oldu.
Sunum öncesi, sunumda ve sunum sonrası toplantıya gelen tüm vatandaşlarla olan ilişkisi tatmin edici idi.
Sunumdaki projeler şu şekilde idi:
1-Yapımı tamamlanan projeler 67
2-Sosyal projeler 13
3-Devlet yatırımları 11
4-Yapımı devam eden projeler 31
5-Kırsal alandaki çalışmalar 61
Ben de teşekkür ettikten sonra kendisinden 50 yıl önce Yenişehir’de yapılan, Köyler Arası Futbol Turnuvası’nın devamını talep ettim.
Başkanıma çalışmalarında başarılar dilerim. Şahsım adına sosyal projelere, karşılıksız katkı vermekten mutluluk duyarım…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat