Loading...

BİLKA’nın 8. sene-i devriyesi

5 Kasım 2014 21:53
A
a
Muhterem okurlarım bu yazım iki hususa dönüktür. İlki, hanım kardeşlerimizin ilim ve bilim insanları olarak yetişmiş hanımefendiler kısaca BİLKA adlı kuruluşuyla sivil toplum kuruluşları arasında 8. yıllarını 2 Kasım 2014’te nezih bir topluluğun da iştirakiyle, Üsküdar Evlendirme Dairesi bünyesi içinde yer alan güzel bir yapının içinde mütevazı, fakat olgunlukları ve nezaketleri hasebiyle ve de durdukları hat üzerinde vefa ve vekar içinde sadıkane tutumları her çeşit takdirin üzerinde olup, tebriklerimi arz ederim.
Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Türkmen davete icabetle güzel bir iş yapmış oldu. Üsküdar’ımızı Hanımsultanlar beldesi olarak nitelemesi de doğrusu kadirbilirlik olduğunu kabul gerekir. İnşaallah samimi olarak, BİLKA’nın araştırmacı bilge kadınlar kariyerinden projeler beklediğini ifadesi de dikkate değerdi.
Ancak, Sayın Başkan hanımefendi kızımız Alev Sezen değerli konuşmasında Sayın Türkmen’e teşekkür ederken, bağımsızlıklarının devamında hassas olduklarını belirtmesi son derece isabetli idi.
Nitekim; Milli Görüş’ün efsanevi lideri Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocamız bütün iş kollarının dernekler ve kuruluşlar tesisini tavsiyeleri içinde daima ileri sürmüştür. Milli Görüşçüler haylice kurdukları gönüllü kuruluşlarla ileri hamlelere koyuldularsa da, Milli Görüşte Sayın Tayyip ve arkadaşlarının Milli Görüş gömleğini çıkarmaları sonrasında bu gönüllü kuruluşlarında bir bir, hele 2002 3 Kasım’ından sonra AKP’ye takılmaları gönüllü kuruluşların tadına vefasızlık ve burukluk verdiler. İdeali değil, reel yapıyı tercih ettiler.
Hukukçu Alev ve Murat Sezen kardeşlerimiz bağımsız yapıyla nice sekiz yıllar daha geçirirler İnşaallah.
Üsküdar Musiki Cemiyeti’nin değerli Kemanilerinden Ebru Hanımefendi’ye pilav günü, zevk ve hüzünü iç içe yerleştiren bir icra ve içinde füsun dolu bir atmosferde verdiği resital için ne kadar teşekkür etsek azdır. Merhum Kemani Emin Ongan’ın öğrencileri yıllara dayanan cemiyeti ayakta tutuyorlar sağ olsunlar.
Bilka’yı da san’at ve sanatçıya verdiği ehemmiyet bakımından da tebrik ediyor, Ebru Hanımefendi kızımıza başarılarının temadisini niyaz ediyorum Allah(c.c)den. Fiemanillah.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat