Loading...

Bir lafı 40 kere söylersen olurmuş

19 Şubat 2019 21:47
A
a
Bir lafı 40 kere söylersen olurmuş.
Öyle derler ya hani?
Doğruluk payı da var galiba.
Istisnai bir kaç sezon hariç ki; birinde zaten şampiyon olduk, kendimi bildim bileli aynı senaryo. Bu sene küme düşmeyiz diye sezona başlıyoruz, tüm sezon aynı türküyü çığırıyoruz, ligin son haftalarında potaya giriyoruz veya tüm sezon hiç çıkmıyoruz o potadan .
İşin enteresan tarafı, küme düşmeyi haketmediğimiz bir sezonda küme düştük, dibine kadar hakkettiğimiz bir çok sezonda da kümede kalmayı bir şekilde başardık.
 Ne diyelim, 40'ı tamamlamak için bir kez de ben diyeyim hadi:
-Arkadaşlar, bu sene kümeye düşmeyiz.!
Çok enteresan bir sezon oluyor, takıma övgüler yağdırdığımız dönemler oldu, gözümüzü zirveye diktiğimiz anlar dahi oldu, "amman ha, küme düşme stresi yaşatmayın bize" diyerek uyarılar yaptığımız, endişelendiğimiz dönemler de oldu ve nihayetinde yine o potaya girdik.
- Selamın Aleyküm..!
Nasıl oldu bu iş derseniz, tamamen gol yolları yetmezliğinden bu noktaya geldik diyemem. Sebep de çok, suçlu da çok ama bu durum sürpriz sayılmaz, böyle bir ihtimalin varlığından da çokça bahsetmiştik.
 Bu yönetimden zaten bir şey beklemiyorduk da, Samet Hoca beni çok şaşırttı açıkçası. Bu kadar tecrübeli bir hocanın tam da ligin en önemli periyodunda bu kadar formsuz olmasını açıkçası beklemiyordum..  Özellikle Chedjou ve Lato konusundaki olumsuz inadı Bursaspor'un potaya girmesinde bence çok etkili oldu. Gençleri kazanma konusundaki ısrarını tüm sezon boyu takdir ettik ama oyuna müdahaleleri ve oyuncu tercihleriyle alakalı kendisinden mutlu olmadığımı da söylemeliyim, her zaman olduğu gibi teknik konularda detaylara girmiyorum..
"Ne transferi yahu, biz bu takımla ilk 10'a gireriz" dediğinde ben inanmamıştım, yılların futbol izleyicisiyim nihayetinde, aciz yönetimin transfer yapamayacağını da biliyordum ama Atanasov, Chedjou, Kembo gibi oyuncuları bu yoklukta Samet Aybaba gibi tecrübeli bir hocanın harcayacağına da ihtimal vermiyordum, yanılmışım..
 Samet Aybaba'nın da bu tabloda payı var maalesef.. 22 haftada sadece 4 takımı yenebilmiș her takımın hocası eleştirilir. Bu saatten sonra çıkıp fukara edebiyatı, yetersiz kadro edebiyatı yaparsan, daha da çok eleştiri alırsın sayın hocam, eleştiriden fazlasını da alırsın, dalga mı geçiyorsun sen bizimle derler.. Bugüne kadar fazla eleştiri almadıysan sebebi çok başarılı olman değil, Ali Ay ve saz arkadaşlarının tüm sezon boyunca hedef tahtasında olmasından.
Hakikaten de aynen öyle oldu. . Samet Hoca'nın hataları arada kaynadı, gitti. 8-10 puan VAR yüzünden güme gittiyse, bir 8-10 puan da Samet Hoca'nın hataları yüzünden gitmiştir diyebilirim..
Tabii bu arada taraftar Yusuf Erdoğan'a takmış durumda.. Eyvallah da, taraftarlık bilet almak, tribünde marș söylemek ve kaşkol sallamaktan ibaret değil.. Kaldı ki, tribün desteğinizi de tartışırım, nerede Bursaspor camiasının gururu o eski TEXAS? Yusuf Erdoğan'a verdiğiniz tepkiyi Bursaspor'u bu hale getirenlere de vermeniz gerekmez mi? 
Bu noktada Ali Ay ve yönetimini hedef gösterip taraftarı kışkırtıyormușum gibi algılanmasın, Ali Ay'ın bu işte suçu yok sayılır, bütün suç beceriksizliği, basiretsizliği ve dirayetsizliği tescillenmiş, test edilip onaylanmış bu aciz yönetimin tekrar seçilmesi için çaba harcayan kent dinamiklerinde ve hür iradesiyle bu yönetime tekrar oy verenlerde..
Yani sevgili renktaşım, sen verdin bu oyu, Yusuf Erdoğan'ın harcadığı iki top değil mesele, asıl mesele sensin..
Şimdi otur "bu sene küme düşmeyiz diye tekrar et 40 kere.. 
Öyle veya böyle şu an potada sayılırız.. Camia olarak bu işin acemisi değiliz Allah'a bin şükür, inşallah bu sezon da kümede kalmayı bir şekilde başarırız..
  - İnşallah hocam, maașallah hocam..
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat