Loading...

Böyle gitmez

9 Kasım 2019 20:49
A
a
Kurtla bir oldular, çobanla beraber yediler, şimdi sahibiyle beraber ağlıyorlar, belki de ağlamıyorlar bile,. Sonuçta olan Bursaspor’a oldu, Bursaspor’un gerçek taraftarı bir yandan  hüngür-hüngür ağlıyor diğer yandan da tekrar süper lige dönelim beklentisi içinde hocanın ve futbolcuların gözünün içine bakıyor, bana da soruyorlar sence durumlar nasıl diye, Valla  ne diyeceğimi bilemiyorum zira durumlar gerçekten çok karmaşık.
Şöyle ki; 3 puanımız silinmemiş olsaydı, Bursaspor şu anda 19 puanla ikinci sıradaydı, diyebilirdim ki, arkadaşlar rahat olun, bu lige ismimiz yeter, henüz hazır olmayan bir çok oyuncumuz var, hem de büyük isimler, yakın da onlar da form tutar, bu ligi her türlü silkeleriz ama ne var ki diyemiyorum çünkü yılların futbol izleyicisiyim, çünkü puan tablosunun yanıltıcı olduğunu görebiliyorum,  iç sahada oynadığımız Ümraniye maçı, deplasmandaki İstanbulspor maçı ve sonrasındaki kupa maçında gördüm ki,  Bursaspor futbol falan oynamadı, mucizevi bir futbol şansı Bursaspor’un yanındaydı ve Bursaspor şans eseri o maçları kazandı. Zaten de  çekirge Balıkesirspor maçında zıplayamadı.
Bugüne kadar imtinayla teknik konulara girmemeye özen gösterdim ama izninizle bugün birkaç kelam etmek istiyorum.
Son 4 maçta gördüğüm tablonun özeti şu;  önde pres yapan her takım Bursaspor’u paramparça eder, içeride- dışarıda hiç fark etmez..
Bursaspor kapalı defansları açamıyor, ne yapmamız lazım gibi sorunları konuşacağımız yerde tam aksine kendi sahamızda oynadığımız maçta topu rakip ceza sahasına neden götüremiyoruz, neden ezik oynuyoruz,  ne yapmamız lazım gibi sorunları tartışıyoruz, , karşındaki rakipler de rakip olsa, sıradan kasaba takımları, yazıklar olsun, şu düştüğümüz hale bak?  
Kendi sahamızda  oynadığımız bir  maçta topu rakip kaleye götüremiyorsak Yalçın Hoca’yı eleştirmek konumundayız.  Ya oyun boyu çok uzun, takım kompakt olamıyor, ya koşu mesafelerinde sıkıntı var ya da Özer, Emirhan-Selçuk üçlüsü defansif anlamda çok yumuşak kalıyor ya da hepsi.. 10. haftada konuşulacak mevzular olmamalı bunlar.
Yanlış anlaşılma olmasın, Ben hoca gitsin demiyorum, hoca kendine ve takıma bir çeki düzen versin diyorum,  şu an hoca aleyhine çok da büyük bir kamuoyu baskısı var, görüyorum, gitsin demiyorum ama kalsın da diyemiyorum.  Mantığım, bir kaç hafta daha kendisine şans verilmesinden yana, illa bu ligi bu hocayla tamamlamalıyız demiyorum.
Yalçın Hoca’nın menajerler ve yönetimle olan ilişkilerinde de bir takım sıkıntılar olduğunu  medyadan duyuyoruz, ben bu noktada Bursaspor yönetiminin yanındayım Bursaspor yönetiminin mevcut borcu çevirmeye yetecek kadar parası olmadığına hepimiz şahidiz, buna rağmen bir şekilde bugüne kadar  gemiyi yüzdürdüler ve yüzdürmeye devam da ediyorlar, hem de tüm beklentilerin çok üzerinde.  Çok inanmasam da bu yönetime inanmak zorundayım, desteği hak ediyorlar, beklentinin üstünde iş çıkarıyorlar ama tüm kamuoyunun merak ettiği bazı konulara da açıklık getirmeleri lazım.
Mesela Sedat varken,  Rüştü varken ve ikisi de çok iyi oynarken, Emre ve Furkan da kulübede sırasını beklerken neden 4 stoper daha transfer edildi, birileri açıklamalı, maaşları ve menajer komisyonları da dahil?  Bu yoklukta neden bu kadar fazla oyuncu transfer yapıldı? Bunları kamuoyu bilmeli.
Aynı şekilde 3 puan silinme mevzusunun aslı astarı nedir,  bilelim.  Mesela çık de ki, para yoktu, ödeyemedik, puanımızı sildiler,  eyvallah..  Sen kamuoyuna sorun yok dersen ve  sonrada o 3 puan o tablodan silinirse taraftarının gözünde inandırıcılığını yitirirsin. Kulüp kasasında para olmadığını bilmeyen yok, o tahta para ödenerek de açılmadı, borçlar zamana  yaydırıldı, biliyoruz zaten bunu, başka bir formül de yoktu, onu da biliyoruz, teşekkür de ederiz ama açıklayın.. Ceza geldikten sonra öğrenmeyelim. Çık anlat ki, elimizden gelen bir şey varsa yapalım.
Ekim ayında ödenmesi gereken 6 milyon euro’luk borcun Aralık ayına ertelendiğini duyduk, ocak ayında bu borç ödenmediği takdirde  -6 puan cezası daha  alacağımız da medyada dillendiriliyor,  bu camianın bu cezaları kaldırmayacağı aşikar,  yönetimin  bu konuda ne gibi  çalışmalar içinde olduğunu da merak ediyoruz, bu konuda da kamuoyunun aydınlatılması gerektiğine inanıyorum.
Toparlamak gerekirse, sahadaki Bursaspor çok kötü, son dakika gelen sönmüş yıldızlar çok verimsiz, hoca çok inatçı ve yetersiz, bir an evvel herkes kendine bir çeki düzen vermeli. Yönetim şeffaflık konusunda daha pozitif olmalı ama en önemlisi futbolcu maaşlarının zamanında ödenmesi konusunda çok titiz davranmalı, bana göre yapılabilecek en iyi transfer mevcut oyuncuların maaşlarını ödemek.. Atatürk Stadyumu yerine yapılan Millet Bahçesi’nin otoparkı Bursaspor’a verilse çok iyi olur mesela.        
Bu takım bu sene ya çıkacak ya çıkacak, başka bir şansımız yok,  Bursaspor teknik kadrosundan, futbolcusuna, yönetiminden, sportif direktörüne kadar herkesi uyarıyorum,  böyle gitmez aksi takdirde bir kaç hafta sonra iş işten geçer, bu testi kırılır, benden söylemesi.  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat