Loading...

Bu lige alışmayacağız!

2 Eylül 2019 20:12
A
a
Hayalsiz umutsuz yaşanır mı hiç? Timsahımın atlattığı zor günlerden sonra umudun Bursaspor için ne olduğu unutmuştuk. Taa ki tahta açılana kadar.
Tabii ne sevgimizden nede desteğimizden hiçbir zaman vazgeçmedik. Geçmeyiz de.
Yeşil Beyazlılar iki galibiyet ile umudumuzu yeniden yeşertti.
Eskişehir ile yapılan karşılaşmada şunu görmüş olduk "Biz buradayız doğru tercihler yaparsak bu ligden alnımızın akıyla çıkarız."
X X X X X X X X X X
Maç esnasında en çok dikkatimi çeken Çağlar ve Sedat’tı.
Çağlar Akbaba kalesini evi gibi korudu. Sahiplendi. Sedat’ı ise defansta çok beğendim.
Yalnız açık arayıp pozisyon bekleyene kadar daha da saldırgan olmak lazım. Akhisar maçındaki mücadeleci o saldırgan ruh daha bir başkaydı. İdare eder bir oyunla 2 gol geldi. Çoğunlukla topu geriye oynadık. Hücum yapamadık. Topa hakimiyetimizi daha sonra kazanmaya başardık. Her şeye rağmen helal olsun 3 puan bizim oldu. Üç beraberlikle maçları kapatsaydık daha da kötüydü, berabere kalmaktansa puan almak daha avantajlı. Bursaspor’un tahtası açıldıktan sonra ilk beklenen forvetti. Çünkü geçen sene forvet eksiği yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. Bundan sonra doğru takviyeler, bol pres ile ilerlersek, kirli çıkarlara Bursaspor’u alet etmezsek güzel günler görürüz.
Iasmin Latovlevici’nin gelişine atmış olduğu gol de takdir edilecek güzellikteydi. Lato, cidden ilkleri seviyor. İlk geldiği zamanlarda da rüzgar gibi esti ondan sonra taraftara saç baş yoldurmuştu. Dileriz yoluna istikrarlı devam eder.
Yalçın Koşukavak’ın hareketleri kötü eleştiriliyor maç esnasında ve maç sonrası. Ancak ben iyiye yoruyorum. Takıma aidiyet duygusuyla hizmet veremeyen bir çok isim geldi. Ne yazık ki bu gözler geldiği takımı Bursaspor’da defalarca ananlar da gördü.  O yüzden, beklenen ruh var Koşukavak’ta. Bu kimseyi rahatsız etmesin. Hoca ne zaman ki takımla ilgili yanlış hamleler yapar o zaman biz kötü eleştirmeliyiz. Doğru ve yanlışları yazmalıyız. Koşukavak’ın taraftarı gaza getirme gibi bir özelliği var, sanırım taraftar da bunu seviyor.
Diğer bir değineceğim konu ise, bazı taraftar grupları çok umutsuz hareket ediyor. Öyle transfer mi olur, böyle hareket mi olur. İçi dolu şeyler konuşmak lazım arkadaşlar. Tahta açılmayabilirdi de. Bu kötü gidişe o zaman ‘umut’ bile ekleyemezdik. Bence kendi içerimizde bunu yenmeliyiz. Bursaspor denildiği zaman tribün gelir ilk akla, taraftar gelir. Kendi içerimizde yuvalanmaya gerek yok. İyi düşünelim iyi olsun… 
Bu lige alışmayacağız.
 
Başarılar Timsah’ım…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat