Loading...

Bursa’da çekici rezaleti!

15 Kasım 2019 21:43
A
a
Arkadaşlar yeniden merhaba. Evvelsi gün yaşadığım bir olaydan bahsedeceğim size.  Malumunuz hastanelerdeki değişiklikler sonrası, Şehir Hastanesi’nin uzakta olması sebebiyle Çekirge Devlet Hastanesi ve Şevket Yılmaz Hastanesi ana baba günü gibi oluyor. Acil kısmından bahsetmiyorum bile. Burnu akan bile kuyrukta sıra almak için bekliyor.
Nasıl bir havayı soluyoruz belli değil. Hava sirkülasyonu bile o kadar zor oluyor ki. Çok kalabalık hastaneler…  
Neyse kayınvalidemi hastaneye götürdük ameliyat için işlemleri yapacaktık. Hastane doğal olarak hınca hınç dolu olduğu için, park yeri de haliyle büyük sıkıntı oluyor. Çevrede zaten otopark sıkıntısı var. Annem dizinden rahatsız olduğundan ötürü araba ile gittik yoksa biz de biliyoruz yeri gelince toplu taşıma araçlarını kullanmayı.  Hastaneden biraz alakasız yere arabayı park ettim. Park yeri bulmanız zaten orada o kadar zor ki. Şansınız var ise belediyenin otoparkına, şansınız biraz daha azsa özel otoparka, şansınız hiç yok ise de gider bir sokağa koyarsınız! Hastanenin oradaki özel otopark ücreti 15 TL. Fiş yok bir şey yok. Allah’a emanet bırakıyorsunuz arabayı!
Neyse yarım saat sonra hastaneden çıkıp hasta annemi koluma takarak yavaş yavaş arabaya doğru yürüdük. Annem zaten çok zor yürüyor. Bir de ne görsem beğenirsiniz araba yok yerinde. Alıp götürmüşler.  Şok oldum haliyle. Dizinden sakat annemi hastanenin önüne oturtarak bastık gittik.
Carrefoursa’ya yakın yerde çekilen araçların tek tek toplandığı bir alan var. Lambur lumbur kavun karpuz indirir gibi indiriyorlar arabaları. Biz gittiğimizde yeni indirmişler aracı.  Ama görmeniz lazım, o kadar çok araç çekilmiş ki!.. Bu çekicilerdeki özgüven nedendir anlamadım. Daha önceki yıl çekici aracı düşürdü hatırlarsanız. Vatandaşın birisi canından oluyordu neredeyse. Hem lambur lumbur topluyorlar hem de asla hata yapmayıza getiriyorlar işi. Arabalarını almaya gelen insanlar ilk önce arabalarını kontrol etti.  Demek ki tek bakan biz değiliz. Bize kusurlu izlenimi veren o şahsı Allah’a havale ediyorum. Takındığı tavır karşısındaki kadın olmasına rağmen aşırı yakışıksız buldum. Aracımızın yan tarafından yeni çizikler gördük biz de, çekiciyi kullanan beyefendi tabii ki “benim hatam değil” diyerek bin tane laf söyledi.
Neyse gittik ödedik cezamızı, ancak karşılığında yanlış park yerine park edilen görüntüyü istedik.
Göstermediler bize. “Yok” dediler.
Hayırdır efendiler, kafanıza göre araç mı topluyorsunuz?
Polis memurlarımız da oradaydı, herkes o kadar rahat ki. Senin endişen bir gram bile umurlarında değil.  
Anlaşmalı oldukları çekici şirket çalışanlarından bir tanesi aşırı dik çıkışıyla orada tartışmaya sebep olmuştur.
Yanlış park yerini göster dedikçe göstermediler. Hem kavun karpuz toplar gibi araçları topluyorlar, hem de ellerinde cezai işlem için bir belge yok, görsel yok.
Bu nasıl iş!
Trafik polisi arkadaşlar sağ olsun olayı biraz olsun sakinleştirmeye çalıştılar. Ancak, üslup ve yapılan işte yanlış bir şeyler var.
Bana birisi açıklasın. Neden lambur lumbur araçları toplayıp cezai işlem uyguluyorsunuz.
Madem uyguluyorsunuz nerede bu aracı yasak ve trafiği etkileyen, kötü bir yere koyduğumun kanıtı!
Gösterin… Başımla beraber!
Yazık günahtır. Para kolay kazanılmıyor. Bir suç varsa ortada aslan gibi ödersin cezanı, ama kendinin emin olmadığı bir şeyi bana ceza olarak nasıl yazıyorsun.
Keşke yattığımız yerden para kazansak. Kazansak da her şey sandıkları kadar kolay olsa!
Her sektörde birileri birilerini denetliyor. Bu çekici işleriyle ilgili Bursa Emniyet Müdürlüğü de peşinden gitmeli. Vatandaşı, per perişan peşinden koşturan bir sistem istemiyoruz!
Velhasıl, parayı ödedikten sonra aracı alıp geldik.
Zavallı hasta annemi alıp yeniden hastaneye götürdük. Şansımız biraz vardı ücretli otoparka koyduk öyle girdik hastaneye…
Kerameti 5-10 lira bir şey. Şansı olmayanlar ne yapsın peki?
Şayet, işlemlerini yaparlarken görüntü de çekerlerse vatandaş da yanlış yapmışım deyip cezalarını öderler.
Ya otopark sorununu çözün. Ya da ceza yazarken elinizde belge olsun. Kolay kazanılmıyor para!
Rezaletin daniskası perşembe günü Bursa’da yaşandı arkadaşlar.
Vah ki ne vah vatandaşın haline!
 
1000
icon
Şenol Solmaz 16 Kasım 2019 17:35

O beki bize şehir hastanesi otoparkta ceza kesilmiş hiç kanıt yok

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat