Loading...

Bursaspor’da mental çöküş alarm veriyor.

2 Ekim 2017 21:46
A
a
Maç sonu  topla oynama % 69 e % 31 olarak aleyhimize. Kayserispor’un 492 (%84 oranı) isabetli pasına, 157 ( % 63 oranı) pas ile biten müsabakada Bursasporumuz'un yenilmemesi mucize olurdu! İstatistiğe bakın! Ümit veriyor mu? Tabii ki vermiyor. Çözüm Le Guen’in kafasında.
Bursaspor, ezici, göze hoş gelen bir futbol oynayamıyor, hatta bazı pozisyonlarda rakipleri seyrediyor. Çünkü oyuncu kapasitesi bu kadar. Bu oyun anlayışına, bu forvet oyuncuları ile karşılık bulmak çok zor. Bursaspor, kendisine yakın kalitedeki takımlara karşı evinde taraftarıyla üstünlük kurabilir. Bu sene geçiş senesi olacak gibi. Devre arasında eğer hızlı ve golcü oyuncular alamazsak, sıkıntı devam eder. Bizim fizik gücümüz çok düşük. Ayrıca kalemizde gol pozisyonu olmadan üç gol görmemiz de enteresan.
Bursaspor’un en golcü oyuncu Delarge’nin  kenara  alınması Badu’nun sağ beke çekilmesi Le Guen’nin hamle hatalarındandı.
Bizim taraftarımız sabırsız. Korkarım bu haftadan sonra gelebilecek iç saha yenilgileri ile bu başarısızlık bir iki hafta daha sürerse sene sonunda ummadığımız yerlerde olmak işten bile değil! Taraftarın acımasız eleştirileri Bursaspor için yıkımın başlangıcını tetikleyebilir.
Bu maç geride kaldı. Le Guen ligimizin nasıl  enteresan bir lig olduğunu anlamalıdır. Oyun okuma ve oyuncu değişikliklerine anında bu ligde faturayı keserler!
Bursaspor için ilk yarıyı alttan uzakta, üstlere yakın yerlerde bir sıralamaya demir atmak hedef olmalı. Başkan geçen sene yaptığı hatalarına  bu sene de santrafor almamakla  devam etti. Gol atamayana bu ligde ne mama var, ne de para var. Sadece eleştiri, stres var.
Başkan şimdiden görev başına…
Bugünler köstek yerine daha yüksek sesle Bursaspor diyebileceğimiz, sabırlı olacağımız ve destek vereceğimiz günler olmalı.
Yoksa işler tersine dönebilir.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat