Loading...

Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler demiş şair.

25 Aralık 2018 22:07
A
a
Doğrudur, beyaz kalmak en zorudur. Kirlenmeleri çok hızlı olur, kirlendiklerinde de en çok onlar konuşulur eyvallah ama sonuçta siyah da, beyaz da bir şekilde herkes tarafından kolaylıkla ayırt edilir, bence asıl numara en yavaş kirlenen renk olan gride!.. 

 
Video Yardımcı Hakem diye bir şey peydah oldu, pek çok kişi gibi ben de çok destek verdim, siyah ve beyaz pozisyonlarda pek sıkıntı yok, pozisyon gri ise işler acayip karışıyor.
 -Nerede karışıyor? 
 
-Bizim ligde ! 

 
VAR’da bir sıkıntı yok, Dünya Kupası’nda seyrettik, yani sıkıntı yine bizde. 

 
Çetelesini tutanlar olmuştur mutlaka, ben tutmadım, gri diyebileceğim pozisyonlarda aleyhine en fazla VAR kararı verilen veya aleyhine en fazla VAR odasına başvurulmayan takım Bursaspor! 

 
Son örneğini de Malatyaspor maçında yaşadık; ele çarpan topta VAR hakemleri orta hakemi uyarma gereği duymadı, Lato’nun golünü de tuhaf bir şekilde iptal ettiler ama pozisyon gri olmadığından 90+’da penaltıyı Bursaspor lehine vermek zorunda kaldılar. 

 
VAR hakemleri kötü. Evet, doğru. Nadiren verilen penaltıyı da Aytaç atamadı, olabilir ama atsaydı da yine aynı şeyleri yazacaktım, iyi mücadele ediyoruz ama son haftalarda kötüyüz diyecektim. Beğenmiyorum oynanan futbolu, çok az pozisyon buluyoruz, sadece iyi mücadele ederek puan kazanıyoruz. 

 
Malatyaspor maçının ilk yarısında neredeyse tek pozisyonumuz var ve o da gol oldu, o golle de 1-0 önde girdik soyunma odasına. Sıkıcı, bir o kadar temposuz, pozisyonsuz, yavan bir ilk yarıydı, izleyenlerin uykusunu getirdi. Haa, ikinci yarı sahada fırtına koptu o ayrı. Gerçekten çok heyecanlı bir 45 dakika izledik, maç iki takıma da gitti-gitti, geldi ve nihayetinde 3 puan şansı uzatma dakikalarında Bursaspor’un ayağına kadar geldi ama Aytaç’ın ayağından Bursaspor bu fırsatı değerlendiremedi. 

 
Kaçan 3 puana mı yanmak lazım, koskoca Bursaspor’un penaltıcısı Aytaç olmuş, buna mı yanmak lazım bilemedim.

 
Sezon başından bu yana övdüğümüz Samet Hoca’nın çok kritik bir hatası olarak görüyorum ben bu penaltı tercihini. Gerekçesi her ne olursa olsun o dakikada kazanılmış bir penaltı, böylesine bir sorumluluk Aytaç kalitesinde bir adama yüklenmez. 

 
Öyle veya böyle ligin ilk yarısını 21 puanla, az da olsa rahat bir durumda bitirdik. Çok mu iyi oynadık? Hayır ama çok kötü de oynamadık. Buna karşın çok iyi mücadele ettik diyebilirim. Önümüzdeki yıllar için umut depoladık, olumlu tarafından bakmaya çalıştık. 17 maçta 4 galibiyet şampiyon Bursaspor için bir rezalettir aslında, çok fazla dile getirmemeye çalıştık bu gerçeği. Mevcut şartlar altında, sırf yapıcı olmak adına bazı gerçekleri görmezden geldik.

 
Ligin 2. yarısına Allah kerim diyorum çünkü kolay geçmeyecek biliyorum. Bursaspor’u bekleyen tehlike de belli, ekonomik sebepler, ödenemeyen maaşlar ve tabii ki transfer yasağı. İşler ters gittiğinde büyük sıkıntılar yaşanabilir. Şimdi top yönetimde.. 

 
Yönetim demek Ali Ay demek, Ali Ay demek vasat demek, gri demek. Nasıl kurtaracak bu işleri göreceğiz hep birlikte..

 
Kulüpler Birliği’ne gidip ‘’benim kulübümün hakkını arayın’’ diye yalvararak mı başlar çalışmalarına zira bu VAR kararlarının ardı arkası kesilmeyecek, yoksa transfer yasağını delmek için bir dümen mi çevirecek, ne yapacak, neler yapabilir, o kadarını bilemiyorum? 

 
Benim bildiğim iki şey var: 

 
1- Dünyadaki tüm spor kulüplerinin başkanları, hem oyuncuların maaşlarını öder hem de transfer yapar, umarım Ali Ay ve ona sonsuz destek veren kent dinamikleri de biliyordur bu gerçeği. 

 
2- Hiçbir yönetim Bursaspor’un formasındaki beyazı bu kadar hızlı kirletmedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat