Loading...

En nihayet geliyoruz (6)

6 Kasım 2019 21:43
A
a
Evet Barış Pınarı harekatı artık bir vatan meselesi haline gelmiş olup, sıkıntılarını birlikte çekeceğiz, üzüntülerimizi hep birlikte paylaşacağız ama, 19 yıldır iktidarda olmamıza rağmen yetiştirdiğimiz, anomali insan tipimizde ortada. Uyuşturucu bağımlılığı gibi insanlarımızın yarısından çoğunu internet bağımlısı haline dönüştürdük. Bu ülke de yıllarca değil, on beş gün internet kablosu kesildiğinde bir kısım insanların ne hallere geleceğini de tahmin edebilirsiniz? Sokakta, caddede, arabada, trende velhasıl her yerde elinde internette vakit geçiren insanlarımız acaba bu sıkıntıya katlanabilecekler mi? İnternetin yerini dolduracak bir ağdan da yoksunuz. Ordumuzun ihtiyaçlarının karşılanması hususunda gerekli mühimmatı yapabiliyoruz, ama bunların hepsi  münferit olarak yaptığımız alet edevattır. Bu işin teknolojisini kurup da bant sistemine geçmiş değiliz. Zaman zaman okuyoruz. Bursa’mızda bile kafası çalışan ustalarımızın marifetlerini görüyoruz. Elindeki dar imkanlarla bulabildikleri malzemeleri değerlendirip, çeşit çeşit icatlar ve araçlar yapabiliyorlar. Ama bu faaliyetler münferittir. Türkiye henüz bu imalatını teknoloji haline dönüştürememiştir. Yıllardır başka ülkelerin patentlerini kullanarak, montaj yoluyla araba üretiyoruz. Marka kendimizin, teknoloji kendimizin değil. çoğu devletler kendi yerli araba markalarını üretip, ihracata yöneldiler, fakat bizim sanayicilerimiz hala bu konuda bir arpa boyu yol kat etmediler. Hala elimizde Güney Koreli teknisyenlerin ürettikleri cep telefonu, TV, bilgisayar vs.yi kullanıyoruz. Yeri geldiğinde üretmeden öğünmesini çok biliyoruz. Gavur diye aşağıladığımız insanlar, icatları yapıyor. Bizde hiç hicap duymadan kullanıyoruz, yeri geldiğinde de “bu icat Kuranda vardı ”edaları ile övünüyoruz. Madem ki bu icat Kuran da varsa , biz niye bir Müslüman olarak insanların hayatını kolaylaştıran icatları bulamıyoruz? Utanmadan sıkılmadan züğürt tesellisini sanki övünç vesilesi addediyoruz. Barış Pınarı gibi harekatlar, ülke ve millet olarak, akıl, düşünce ve bunun somut sonucu üretim hususunda top yekün bir üretim seferberliğine girişmemize zemin hazırlar hazırlamalıdır. Şunu da unutmayalım; cephedeki savaş sadece silahla kazanılmaz. Talleyrand’ın dediği gibi “kılıçlarla savaş kazanabilirsiniz, ama üzerinde oturamazsınız”
Bazıları Trump’a dengesiz, duyarsız, çelişken ruhlu deseler de, Trump İsrail e bağlı olarak, BOP’un geleceğinin temellerine de attı. Bence bayağı ileri görüşlü ve akıllı. Hizmet ettiği Siyonist aklın kendine yüklediği görevlerini bir bir yerine getirdi. Bugüne kadar hiçbir Amerikan Başkanlarının uygulamaya geçirmeye cesaret edemediği Kudüs e elçiliğini taşıdı. Kendini Müslüman olarak tanımlayan İslam ülkelerinin liderlerinin gözü önünde, Filistin’in İsrail’in toprağı olduğunu açıkça kabul etti. Büyük Ortadoğu BOP projesinin son ayağı olan Suriye’nin parçalanması için gerekli zemini hazırladı. Suriye içinde bölünmeyi hazırlayacak kargaşa ortamını hazırlamak amacıyla Daeş’i silahlandırıp ihya ederek Suriye içindeki milli ordusunun bölünmesini temin bakımından, ordu hüviyetinden çok uzak oldukları halde, merkezi idarenin haksızlıklarına karşı gelen yerel halkı silahlandırdı.Türkiye’nin de yardımları ile ÖSO Özgür Suriye Ordusu adı altında Milli güçlerini bir araya topladı. Suriye içine yapılan operasyonlarda Türkiye bu yapıyı çok fazla kullandı. Dikkat edilirse, Barış Pınarı harekatı ile birlikte Suriye Milli Ordusu adıyla başka bir silahlı gücün adı dillendirilmeye başlandı. Adı üzerinde Suriye Milli ordusu… milli olunca da o kavram içinde millet vardır, milletler ise sosyolojik olarak ancak bir devlet kavramı içinde oluşabilirler. Demek ki bizi de kullanarak Trump Suriye’nin Kuzeyinde ayrılıkçı olarak merkezi hükümete karşı paralel bir hükümeti kurulmasını da sağladı. İleride bu bölgede yeni bir devletin adını duyarsak hiç şaşmayalım. Bizim dar görüşlülüğümüz sayesinde İsrail in en büyük hayali Suriye’de parçalanma böylece gerçekleşmiş oldu. Bizde bu projenin oluşmasına çanak tutmuş olacağız demektir.
Bence Trump çok güzel bir manevra ile kendi askerinin sıkıntıya sokmadan piyonlarını kullanarak BOP önündeki en büyük engellerden birini aştı, merhum Erbakan’ın sanal medyaya düşen 2003 yıl konuşmasında bahsettiği Suriye’den sonraki aşamaya adım adım yaklaşılıyor. Allah bizi idare edenlere en kısa sürede   basiret ve aklı selim ihsan etsin.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat