Loading...

Galibiyet, hataları kapatmasın…

28 Ekim 2019 20:35
A
a

Bundan sonra Bursaspor için her maç bir galibiyet parolası olmalıdır. Ne var ki savunma anlayışından uzaklaşmadan ve galibiyet durumunda iken rehavete kapılmadan oynaması Bursaspor geleceği açısından önemlidir.

Bursaspor İstanbulspor karşısında oyuna tutuk başladı ve İstanbulspor Bursaspor’a oranla daha rahat bir futbol ortaya koydu. Bunun mükâfatını da kazandığı penaltıda gördü. Ne var ki İbrahim Yılmaz topu ters köşeye atmasına rağmen, Çağların ters hareketine aldandı ve topu Çağlar mükemmel bir refleksle filelere giderken yakaladı. İstanbulspor açısından bu çöküşün başlangıcı, Bursaspor için ise galip geleceğinin sinyaliydi.

Bu dakikadan sonra Bursaspor un atakları başladı. İlk dakikalarda uzun toplarlarla atak başlatamayan Bursaspor hata üstüne hata yapınca oyun şeklini değiştirdi. Kısa pas ve kanat ortaları ve duran toplar ile golleri buldu. 

Ne yazık ki Bursaspor’un bir hastalığı olsa gerek… Taraftarına sıkıntı çektirmeyince galibiyetin tadını pek çıkaramıyor. Hücum oynandığı durumlarda Kubilay’ın buluştuğu toplar ya ofsayt, yada Kubilay’ın rakibine faul yapması ile son buldu. Birde bencillik olunca Bursaspor durdu…

Hatalar, topun gerisinde kalmalar başlayınca, Bursaspor kalesinde tehlikeler başladı. 10 kişi kalmanın takım motivasyonunu nasıl etkilediğini bildiği halde İstanbulspor’a bu şansı verdi. Ardından gelen gol Bursaspor’u sıkıntıya soksa da galip gelmesini bildi ve haftayı 3 puanla kapatarak zirveye yükselmeye başladı.

Ancak atılan uzun paslarda ki hatalar, Kubilay’a rakiplerin faul yapması gerekirken, kendisinin faul yapması biraz düşündürücü… Bu konuda daha dikkatli olması gereken bütün oyuncular maçın 90 dakika olduğunu unutmamalıdır.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat