Loading...

Geçmiş olsun!...   

19 Haziran 2019 21:33
A
a

 
Sevildiğin kadar değil, aksine nefret edildiğin kadar büyük ve değerlisindir bu topraklarda, bunu bilirim, bunu söylerim. Bir küme düştük, bayram yapan yapana.
- Vay be, ne büyük kulüpmüşsün Bursaspor, ne çok kuyruk acısı yaşatmışsın..!!
Ne diyelim.. Kına yaksın herkes..!
Ey her fırsatta 100 küsur milyon para verdim diyen Ali Ay..!  Üç sezondur inandın, başaracağım dedin ve nihayetinde emeline ulaştın, Bursaspor’u alt kümeye yolladın, tebrik ederim, şimdi otur kına yak..!
Bursa gibi kocaman bir futbol şehrinin şampiyonluk yaşamış takımı bu hallere düşüyorsa tepedeki bir adama bütün yükü ihale etmekle bu günahtan kendimizi arındıramayız, böylesi zaten adil de olmaz, göz yumulan her yanlış, camia tepkisi oluşturulamayan her hata suça ortaklıktır nihayetinde.
Ya bir takım otobüsüne bile sahip çıkamayan başkana sınırsız destek çıkan kent dinamikleri, Ali Ay’ı blok oy başkanı yapanlar? Bence en çok siz suçlusunuz, en başta siz yakın kınayı..!
Göz göre-göre teknik ekibe yol veremeyenler, siz de kına yakın.!
Oynadıkları oyunla değil de maaşa zam, araba, karı kız, dövme vs gibi spor dışı konularla gündemden hiç düşmeyen genç yetenekler ve camia çocuğu diyerek bağrımıza bastığımız futbolcu ağabeyleri?  Bursaspor küme düştü, siz de kına yakın..!
Her fırsatta Bursa şehrini ve Bursaspor’u çok sevdiğini söyleyen ve görev yaptığı süre boyunca da Bursaspor’a çok şey katan Şenol Güneş’in kulüpten ayrılmasına neden olan ve ligin tozunu atan o kadroyu menajerlere peşkeş çekerek dağıtan ve bu arada bir güzel de yolunu bulan kişi ve tüm bunlara göz yuman sözde yöneticiler. Siz de suçlusunuz, Siz de kına yakın.!
Bursa şehrini, Bursaspor stadını ve Bursaspor’u bu hale getirenlerin tekrar- tekrar seçilmesinde emeği geçen Bursa halkı. Kına yakma sırası şimdi sizde. Siz de kına yakın bi zahmet..!
Başkan Ali Ay ve O’nun değerli akıl hocaları tarafından 3 sezondur kulübün ırzına geçilirken tribünde tepki vermeyen Bursaspor taraftarı. Siz de kına yakın..
- Ben yeterince üzüldüm, üzülmüyorum artık, siz de bırakın ağlamayı, kendi düşen ağlamaz..
Gerçekten de hak ettiğimizi yaşıyoruz hep birlikte. Artık daha fazla söylenecek söz yok. Karanlığa gömülmüş vaziyetteyiz, camia adeta ölü toprağı serpilmiş vaziyette, kime sorsan aynı şeyi söylüyor,  ‘’biz battık, biz yandık, alt kümelere de düşeriz, bu iş amatör kümeye kadar gider’’ diyor. Ne kadar acı değil mi?
Bu kadar borcu nasıl ödeyeceksin? Kulübün elektrikleri bile kesildi. Transfer tahtası açılsa bile nereden parayı bulacaksın da, nereden ödeyeceksin?
Ödeyemezsin, neyin var neyin yok satsan da ödeyemezsin. Tek taraflı fesih yemezsek eğer bonservisle satış yapabileceğin 4-5 oyuncun var. Yüksek maliyetli oyuncuların da bu süreçte elden çıkarılacağı düşünüldüğünde komple yeni bir takım kuracaksın demektir ki bu, para kadar futbol aklı da lazım, Koskoca şampiyonun düştüğü hallere bak ?
Bursaspor için şimdi yeni bir hikaye lazım. Yeni hikaye de yeni insanlarla yazılır ama kasa ekside, kasa artıda olsaydı başkanlık için kuyruk olurdu, şimdi bir tane başkan adayı var ve o da eski bir hikaye ve pazar günü de kongre var.
En azından bir başkan adayı var güzellemesi yapacak değilim, böyle bir ortamda başkan olma cesareti gösterdi, vay be adama bak, helal olsun valla falan hiç demeyeceğim. Arkasında kim veya kimlerin olduğunu tahmin ettiğim, bugüne kadar 6 seçim kaybetmiş Mesut Mestan fırsattan istifade hayalini gerçekleştirmek için aday olmuş durumda ve muhtemelen de bu kongrede emeline kavuşacak, ama camia içinde bugüne kadar sergilemiş olduğu duruşu ve çizgisi itibariyle de Bursaspor başkanlığını benim gözümde hak etmeyen bir şahsiyet. Henüz 15 gün oldu-olmadı, yola çıktığı kişiyi gözünü kırpmadan nasıl harcadığını ben biliyorum, sahte imzalarla ilgili rivayetler falan da cabası, o yüzden söylüyorum.  Yani durum şu ki; Bursaspor yine yalnız bırakıldı, tatlı sözler ve boş vaatlerin ardından Bursaspor taraftarını yine yeni hayal kırıklıkları bekliyor, bunu görmek için kahin olmaya gerek yok..
-Haa, arkadaş ne yapalım, elimizde bu var, başka aday yok..!


Elbette ki köstek olacak değiliz ama gördüğümüz her yanlışı, her hatayı da çıkıp pat-pat söyleyeceğiz, zaten de söylemeyenler, tepki vermeyenler yüzünden gelmedik mi bu hallere ?
Tabii bu arada kongreden beklentiler de had safhada, pazar günü ben de o salonda olacağım. Bir kere her şeyden önemlisi bu kongrede Ali Ay yönetimi ibra edilmemeli, sırf bu yüzden orada olacağım. Tabii bu arada yönetimin ibra edilmemesi de yetmiyor, daha evvelki Bölükbaşı yönetiminin ibra edilmemesi olayında yaşadık ve gördük bunu.  Yeni seçilmiş yönetim siyasi baskı yiyor, peşine düşülmüyor, dosya kapanıyor, bir de böyle bir durum var ama ne olursa olsun Ali Ay yönetiminin ibra edilmemesi için ben üstüme düşen neyse yapacağım. 
 - Geçmiş olsun!
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat