Loading...

Güzel günler bizi bekler….

5 Aralık 2018 21:42
A
a
Yaşamın en can sıkıcı yanı hiç şüphesiz ki sona eriş biçimi. 
Ölümün en kötü yanı ise sen ölürken başkalarının yaşamaya devam ediyor olması. Bu durum gerçekten sinir bozucu. 
Kıyamet günü inanışı o anlamda çok daha güzel, seviyorum. 
Ne güzel, herkes aynı anda ölüyor. 
Sen ölüyorsun ama onlar da ölüyor. Çok daha kabul edilebilir. 
Samet Aybaba da aşağı yukarı böyle bir şeyden bahsetti geçtiğimiz günlerde. 
Kriz kötü dedi ama şu an herkes krizde dedi, en azından o kısmı güzel dedi, kıyamet günü gibi bir şey işte.
Bu kriz bir kaç sene sürer, sürpriz bir şampiyon çıkabilir de dedi. 
Neden biz olmayalım manasına dedi belki, bilemiyorum niyetini. Zeki hoca tabii, şampiyonluk sözcüğünü Bursaspor ile aynı cümle içinde kullanmaktan imtina etti.
Samet Aybaba hakettiği değeri görememiş bir hocaymış bu topraklarda. 
Bu gerçeğin farkına Bursaspor'u çalıştırmaya başladıktan sonra fark ettim ben. 
Yeterince tanıyamışım Samet Hoca'yı..
Futbolcu koleksiyonu başka bir şey, takım olabilmek bambaşka bir şey. Takım olmanın birinci temel şartı da takımdaşlık ruhu. 
O ruhu o takıma veren kişi de o takımın hocasıdır işte. 
Bursaspor'a o ruhu veren  kişi de Samet Hoca. 
Bursaspor'umuzun genç kaptanı Ertuğrul, cezalı olduğu Erzurumspor maçını Teksas Tribününden seyretti. Çok hoş bir hareket. 
Takdir ettim. 
Ertuğrul elbette ki kendi hür iradesiyle o tribüne çıktı ama onda bu isteği uyandıran şey de bahsettiğim o takım ruhu. O ruh camiaya da çok kolay yansıyor.. 
Gönülden yapılmış bu hareketin tetikleyicisi de yine Samet Hoca tabii ki...
Mevcut şartlar altında diyebilirim ki, ligin en başarılı hocası Samet Aybaba. Süper Lig'in en kötü yönetimiyle, maddi kriz içerisinde, kısıtlı bir kadro ile destan yazıyor, gençlere şans veriyor, bir yandan da Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırıyor. Helal olsun diyorum, alkışlıyorum, sayesinde içimdeki ölmez Bursaspor aşkı tekrar alevlendi. Her maç sabahı formamı giyiyorum, maç saati yaklaştı mı yeşil- beyaz kaşkolumu boynuma dolayıp, stadyumun yolunu tutuyorum. Eski günlerde olduğu gibi deplasman-deplasman dolaşacağım günler de yakındır, hissediyorum. Kasımpaşa maçında yere düşmüştü süngümüz, umutlarımız bir nebze kırılmıştı, Akhisar maçıyla çok şükür doğrulduk, Erzurumspor galibiyetiyle de heyecanımız, umudumuz tekrar şaha kalktı. Camiada yüzler gülüyor, Samet Hoca'nın yüzünde güller açmış vaziyette. Hem nasıl da ümidimiz şaha kalkmasın ki? Önümüzdeki dört maçın üçü içeride. Ligde kolay maç yok, eyvallah ama o 4 maç nispeten kolay. 
Lig'in iyi denilen takımlarına bakıyorsun, onlarda da bir istikrar yok.. 
Kağıt üstünde kadro kaliteleri Bursaspor'dan üstün takımlar ama oynamış oldukları futbol hiç de öyle durmuyor. Evet, Bu ligde kolay maç yok, çantada keklik takım da yok ama bir tane bile favori takım yok. 
Herkes herkesi yenebilir, puan tablosu da her an sürpriz bir şekilde değişebilir. Kriz oldu, böyle oldu. Bu kriz bir kaç sene daha süreceğine göre ve Bursaspor olarak temelimizi bu sezon sağlam attığımıza göre güzel günler bizi bekler diyebiliriz yani. Güzel günler bizi bekler derken romantik arkadaşlar beni yanlış anlamasın, şampiyonluk şarkılarına da başlamasın. Biz çabuk gaza gelen bir camiayız çünkü. Hatırlıyorum; "çekmişiz kafaları, dalmışız hayallere" adlı tribün bestesini. "Eyy Real Madrid, sen kim oluyorsun yahu" falan filan derken neredeyse küme düşüyorduk. 
Ayaklarımız yere bassın lütfen, şampiyonluk bu sezon bize çok uzak. Üstelik ligin ikinci yarısı çok zor geçer, bilginiz olsun. 
Bursaspor ligi iyi bir yerde bitirir, bundan da kimsenin şüphesi olmasın.- Ya önümüzdeki sezon..? İşte o zaman beraber çekelim kafaları, beraber dalalım hayallere. Ama sırada Antalya maçı var, O'nların da çok başarılı bir hocaları var, O'nlar da çok iyi top oynuyorlar mütevazı kadrolarıyla, önce o maçı bir alalım.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat