Loading...

Hayvan kim?

2 Haziran 2018 20:31
A
a
Hayvanlardan korkmayı anlarım, hayvanları sevmemeyi anlamam. Hayvana eziyeti hiç anlamam hem de!
Önce kadına şiddet olaylarını tartıştık ülkece… Bir süre sonra duyarsızlaştık. Manşetlerden düşmeyen kadın cinayetleri haberleri artık gündem bile olmuyor. Peki kadın cinayetleri bitti mi? Kadının hakkı, kadının can güvenliği kadına verildi mi? Hayır.
Sonra çocuk tacizleri, çocuğa karşı şiddeti tartıştık. Henüz etkisini yitirmiş değil; ancak yeterli önlem alınmıyor, çocuk istismarcıları gerekli cezayı almıyor. Çocuklar ne okulda, ne evde, ne de sokakta güvende... Çocuğa cinsel istismarda bulunanlar hakaretin en kabasını, cezanın en büyüğünü hak ediyor. Ancak okulda, kreşte çocuğu döven sözde öğretmenlerin de mutlaka ağır cezaya uğraması gerekiyor. Çocuğa şiddeti aileden de, okuldan da temizleyeceksin…
Bak ben hayvanlardan korkmayı anlarım, hayvanları sevmemeyi anlamam. Hayvan sevmeyen insan da sevmez, çocuk da sevmez, saksıdaki çiçeği de sevmez.
Ancak biz hayvan sevmem deyip hayvandan kaçanı arar olduk!
Hayvanları sevmemek ne kelime! Bir de tecavüz edip öldürenler var! Hem de onlarca, binlerce, görmediklerimiz, dört duvar arasında…
Konya’daki olay binlerce hayvan tecavüzünden sadece biri. Yavru köpeğe tecavüz edip bunu sosyal medyadan canlı yayınla izletmek kelimelerin kifayetsiz kaldığı evrilememişlik, şeytanlık, pislik ve iğrençliktir. O hayvanın bağırsaklarını delik deşik edip öldürmek küfürlerin en ağırını hak eder. Ve bu adam 1000 lira cezayla yırttı paçayı! Bu adam parasını ödedi, kurtuldu! Soruşturma başlatılmış. Geç bile kalınmış. Bu ve bunun gibi ne kadar soysuz varsa müebbetle cezalandırılmalı. Toplum için komple tehdit çünkü… Yüzlerce olaydan bir diğeri ise, seksenlik amca tarlada köpeğe tecavüz ediyor. Sokakta görsen tonton dede diye yer verirsin, koluna girip karşıdan karşıya geçirirsin, elini öpersin! Vay tonton amca vay!
Tecavüz edilmedik ne tavuk kaldı, ne kedi, ne köpek, ne eşek…
Vicdan rica ediyorum! Medeniyet rica ediyorum!
Bu kadarına pes diyorum!
Hayvana eziyetin hapis cezası olmalı!
Hayvana bunu yapan, 1000 lira parasını ödeyip sokağa tekrar salınan bu insan çürüklerinin bir insana, bir çocuğa neler yapabileceğini tahmin bile etmek istemiyorum.
HAYVANA EZİYETİN CEZASI HAPİS OLMALI!
Bu kadar net…
Yabancıyı sevmez…
Komşusunu sevmez…
Kadın sevmez…
Çocuk sevmez…
Ağaç sevmez…
Hayvan sevmez…
Ne sever bu insanlar? Eziyet edilecek ne kaldı? Gerçekten kim ‘hayvan’? Hayvan hayvana bunu yapar mı?
Biraz vicdan…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat