Loading...

Her kazanım bir tecrübedir

2 Eylül 2019 20:12
A
a
Zor olan maçı kendi lehine çevirmesini bilen Bursaspor 3 puanı kendi hanesine yazdırırken çok mutluydu. Solda Latovleviçi,  Recep Aydın ve kalede Ataberk’in yerine Çağlar Akbaba’yı alarak oyuna başlayan Timsah’ta, umut yine gençlerdeydi.
Ancak Eskişehirspor’un tecrübeli oyuncuları karşısında nasıl bir oyun ortaya koyacağı merak konusuydu. Bu şartlar altında Bursaspor gençlerle Akhisar maçında olduğu gibi baskı ile hücum oyununu düşündü. Ne var ki son vuruşlarda aynı beceri biraz zayıf kaldı. Aynı şekilde pas hataları ile uzun paslardaki yetersizlikler gözlerden kaçmadı.
Buna karşılık Eskişehirspor tecrübeli oyunculardan kurulu bir ekip olduğu için zaman içinde Bursaspor üzerindeki baskıyı artırdı. Bu baskı karşısında iyi savunma yapan genç oyuncular ve özellikle Sedat Dursun ve Çağlar Akbaba’nın çok başarılı oyunu karşısında bekledikleri gole kavuşamadılar.
Gençlerin tecrübe kazanması için bir arada oynaması ve mücadele etmesi Bursaspor’un oyun gücünü daha üst seviyelere taşıyacaktır. Her geçen hafta oyuncuların güçleri ve performansları arttıkça tecrübeli oyuncuların da katkısı ile bu zor dönemler inanıyorumki bir bir aşılacaktır. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi kaybetmeyelim.
Maçın berabere biteceği düşünülürken Eskişehirspor kalesinde oluşan karambol sonrası topu filelere gönderen Kubilay, Bursaspor’u 1-0 öne geçirdi. Maçın son bölümünde Latovlevici’den gelen füze belki de yılın golü olacak vuruş sonrası Bursaspor durumu 2-0 yaptı.
Alınan bu galibiyet Bursaspor’un umutlarının artmasına neden olurken, her maçın bir final maçı olarak düşünülmesi gereği ortaya çıkmaktadır. Yani Bursaspor her maçını kazanacak güce ulaşabilmesi için her geçen gün artan bir hızla destek görmelidir. Bu destek Bursaspor’u arzuladığı Süper Lig’i yakalayacak ve şampiyonluğuna bir şampiyonluk daha ekleyecektir.
Yeter ki kısa zamanda havaya girilmesin. Sağlam adımlar atarak hedefe emin adımlarla gidilsin.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat