Loading...

İsrail’i boykot etmek

4 Haziran 2018 21:30
A
a
Mübarek Ramazan ayı başladığından bu yana sosyal medyada İsrail ürünlerini boykot edelim, orucumuzu açarken yerli ürün kullanalım tarzından paylaşımlar görüyoruz. Ben de açıkçası yerli malı kullanmadan yanayım, bizim nesil ilkokul yıllarında yerli malı haftası geldi mi bayram ederdi zira.
Bugün günlük hayatımızda İsrail menşeli ürünlerin neler olduğunu az çok biliyoruz, değerlendirelim bu ürünleri.
Sabah kalktığımızda ilk iş yüzümüzü yıkamak, dişlerimizi fırçalamak, kullandığımız diş macunu hangi şirketin veya Türk ismi taşıyan kaç diş macunu ve fırçası var? Kahvaltıya oturduk domates salatalık tohumları kimin veya peynir kullanıyoruz mayası kimin, kaldı ki marketlerde çok sayıda yabancı marka peynir tüketiyoruz.
Evden çıktınız, işinize gidiyorsunuz kullandığınız araba veya toplu taşıma aracı kimin, tabii ki yakıtı unutmayalım. İşyerinde kullandığınız telefon internet vs aklınıza gelecek her türlü kullanım araç ve gereçleri kaç tanesi yerli üretim?
Çocuklarınızın televizyonlarda seyrettiği hayal kahramanları kimin ürünleri dersin, en fazla ABD filmleri izliyorsun evde, ABD ürünü yarışma programları izliyorsun izlerken evde çıt çıkmıyor sevgili kardeşim ama olsun sen yine de boykot et İsrail’i .
İsrail’i boykot edelim etmesine ama İsrail’le muhatap olacak ülkemizi yönetenler değil mi? Onlar bizlerin duyarlılığını İsrail’e söylemek zorunda değil mi? 
İsrail’in Filistin’de yaptıkları elbette ki kimse tarafından kabul edilemez, en azından insani duyguları taşıyanlar tarafından kabul edilemez, etmiyoruz da ama bu işler sosyal medyadan kendi nefsimizi bastırmak için paylaşımla olmuyor.
Öncelikle sizleri yönetenler bu konuda yıllardır neler yaptılar İsrail’e hiç sorguladık mı? Ama olsun Facebook’tan paylaş gitsin, nasıl olsa beğenen yorum, yazan çıkar veya Allah rızası için kaç kişi beğenir deyiver gitsin ne oldu İsrail’i protesto ettik, neyle elindeki cep telefonuyla, peki o telefon kimin veya internetin kapatma düğmesi kimde bazen komik oluyoruz hasılı kelam.
 
1000
icon
VATANDAŞ BEKİR 5 Haziran 2018 13:42

AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat