Loading...

ISSIZ GENÇLER ARAMIZDA

30 Mart 2019 21:32
A
a
Sizin de dikkatinizi çekiyor mu etrafta artık daha fazla ıssız gençler görüyoruz. Issız gençler yani belli bir yaşa gelmiş olmasına rağmen evlenmemiş ya da evlenememiş, sakallı, saçlar karışmış, şekilsiz, özensiz giyimli tipler.
Ülke Hürrem Sultan dizisinden beri kar etmedi zaten erkek çocuklar işid militanı gibi geziyorlar.
Şimdilerde de kız&erkek fark etmeksizin ıssız tipler var çevrede.
Ortak özelliklerinden biri evlenmek istememeleri. 30 yaş civarındalar ve bu konu da oldukça kararlılar, evliliğe ve karşı cinse dair keskin fikirleri var. Benim dikkatimi çeken ve yazma gereği duyduğum kısma gelince güvensizlik. Bu gençler hem evliliğe hem karşı cinse dair derin güvensizlik duyuyorlar. Anlattıkları zaman onlara hak vermemek mümkün değil. Durumu kendilerince anlaşılır ve ikna edici bir şekilde ifade ediyorlar.
En az döviz kurunun istikrarsızlığı kadar hatta daha önemli bir toplumsal sorun bu.
Gençler güvenilirliğini kaybetmişler ve evlilik kurumuna asla inanmıyorlar.
Geçenlerde bir dostum östrojen hormonu yüksek erkekler var artık, babalarımız gibi adamlar kalmadı dedi. Acaba bu yeni tür bizim eserimiz mi diye düşünmeden edemedim. Güçlü kadınlar olduk, tek taşını kendi alan, kariyerde çocukta yapan. Onlar da hesabı ödememizden, geçerken beni de al demekten, gecenin bir vakti beni eve bırakır mısın demekten çekinmiyorlar.
Şimdi bu model ne alıştığımız erkek prototipine uyuyor ne de tipik Türk erkeği modeline. Güçlü kadınım çalışırım bana karışma başımın çaresine bakarım ve bu durum içinde çelişmeye başladı.
Erkeklerse testesteronu yüksek yeni kadın türünden şikayetçiler. Her yardım teklifine hayır diyen, beni cinsiyetimle değerlendirme, sen mahalle baskısı yapıyorsun diyen bir kahve istesen cinsiyet ayırımcılığı yapıyorsun diye isyan eden modellerden. Çocuk bakmayı, ailesine yemek yapmayı eşitlik kavramına aykırı sayan, bende istediğim rahatlıkta hareket ederim senden farkım yok diyen bu modern hatunların sayısı artıyor. Gerçi bu modeller Arap bir koca bulurum belki diye, onların yemeklerini öğrenen, onlar gibi makyaj yapıp giyinmeye çalışan kızlardan daha makul ama.
Gençler rol modellerini güncellemezlerse, bu ıssız hali benimsemeye devam ederlerse şaka bir yana ciddi sorunlar yarınlarımızın gündemi olacak.
Güçlü kadınların hayatlarını kolaylaştırmasını önce seven erkekler şimdi taşıyamadıklarını fark ettiler ama bu arada kadınlarda beklentisizliğin gücünü çoktan keşfetmiş oldular.
Özgürlüğün rahatlığı şimdi şimdi her iki tarafa da rahatsızlık vermeye başladı.
Çevrenizde ıssız gençlerden varsa yakından gözlemleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Belki de biraz sohbet etmek onlara da size de iyi gelecektir hatta yarınlarımız için hepimize iyi gelebilir.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat