Loading...

KIBRIS DA NELER OLUYOR? NAZAR ETTİK GALİBA

6 Temmuz 2019 20:59
A
a
Geçen hafta  Kıbrıs da iyi şeyler de oluyor dedik. Hoooppp nazar ettik galiba.
  Başımıza taş yağmadı ama füze düştü.  Başkent  Lefkoşa yakınlarına Rus yapımı olduğu söylenen füze önce havada patladı sonrada Taşkent yakınlarına  düştü. Taşkent nerde derseniz  hani Beşparmakların  güneye bakan kısmı var ya, orada da devasa bir KKTC  bayrağının  işte onun hemen civarı. Şimdi şeytanın gör dediğini görsem,  desem ki  hedef bayrak mı idi. Hani gece aydınlatılan hani Rumların ve Rum ağizliların sürekli şikayet ettiği bayrak.
            PATRON KIBRIS  DA
  Gazetemizin  patronlarından  Efe ailesi küçük oğulları Selçuk Efe nin mezuniyet töreni için ma aile ve dostları ile beraber  Kıbrıs’a geldiler. Haziran sonlarının en sıcak günlerin de  olması asabiyle biraz fazla terlediler. Hazır patronu bulmuşken Kıbrıs da birkaç resmi ziyaret yapmayı da ihmal etmedik. KKTC meclis başkanı yardımcısı ve Türk milliyetçiliğinin Kıbrıs bayraktarı sayın Zorlu Töre yi ziyaretimiz de fikirlerinden  istifade ettik. Bize Ada da  mevcut durumun  geçmişin ve geleceğin bir beyin jimtastiğini yapmamıza vesile oldu. İleri ki tarihler de Bursa da bir konferans yada panel kapsamında bir etkinlik yapmayı da konuştuk.
  
KIBRIS BAŞBAKANI ERSİN TATAR
Malumunuz  tatile çıktık. Yine malumunuz dur ki siyasinin doktorun bir de gazetecini tatili olmaz … Bu meslekler her daim mesaidedir. Gece mersinden Adana ya doğru yol alıyoruz, Radyo  A yı dinliyoruz. Adını şimdi anımsayamayacığım bir prorgram da Türkiye’nin değerli gazetecileri de konuk; konu Kıbrıs ve düşen füze… Az sonra da KKTC Başbakanı ile bir canlı bağlantı gerçekleştirdiler. Profosyonel modaretör çok önemli sorular soruyor, Başbakanımız tamamen yuvarlak cevaplarla geçiştiriyor. Rumların bu füze olayında bir parmağı  olabilir mi diye soruyorlar… Başbakan olmak zor iş… Hele KKTC daha zor bir kere daha anladık.
   PKK YA 40 MİLYON EURO YARDIM
Ortaya karışık bir yazı olsun istedim.  Neden mi.. ben içerden değil biraz dışarıdan bakmayı da severim… Bu daha iyi ve geniş perspektifli bir resmi görmemize sebep olur.
  PKK ‘nın Güney Kıbrıs  Rum Kesimi’ndeki finans trafiğini “ Kıbrıs Kürdistan Dayanışma Komitesi” üzerinden yönettiği belirtilirken, Kıbrıs Rum Kesimine  her yıl 40 Milyon euro gelir sağlandığı da ortaya çıktı. Siyaset Ekonomi ve toplum Araştırmaları Vakfı (SETA)  Uzmanlarının hazırladığı raporda  Rum kesiminin planları deşifre edildi. 666 sayfalık rapor da başta Almanya olmak üzere Yunanistan , Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Avusturya, Belçika , Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre ve Norveç’ teki  faliyet ve yapılanması detaylı olarak aktarılıyor.
 Kısacası  gördüğümüz  kadarı ile ,Akdeniz fokur fokur kaynıyor. Bakalım çıkan  bu sıcak buhardan kimlerin nereleri yanacak. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat