Loading...

Kutlu kervan yola çıkıyor

15 Kasım 2018 21:18
A
a
Yedi yıl oldu.
Erbakan Hoca’nın ahiret hayatı başlayalı.
Milli Görüş için Erbakan’dan sonra “bitti yok oldu” diyenlere inat yola devam edenler devam ettiler ısrarla.“Üzerine beton dökmek gerek” diyenlere inat. Fatih Erbakan’ın “değil beton kurşun da dökseniz…” resti yürüyüşün devamını sağladı. Hasbi Milli Görüşçüleri diri tuttu.
Yedi yıl “karada dağların başında Allah’ın denizi getirmesi” beklendi.
Dökülen kurumuş yapraklar için üzülmeyin, ey Milli Görüşçüler! 
Milli Görüş tekrar filizleniyor.
Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan çalışmalarını belde ilçe il demeden tüm dünyada devam ettirdi.
Özlem giderek artıyordu. Özlemden dolayı Milli Görüşçüler heyecanlanıyor, heyecanları dolayısıyla da bir an önce siyasete olan özlemleri partilerine kavuşma tarihini dile getiriyordu. Geçen sene “Ankara Gençlik Buluşması’nda” Genel Başkan Erbakan’ın “demir çarıkları giymeye hazır mısınız” sorusundan sonra bir yıldır sürekli tarihler verildi. İkinci kırk yılın lideri Dr. Fatih Erbakan ise büyük bir dikkatle izliyor, ancak çalışmalarını da aksatmıyordu. Ankara’daki toplantının yıl dönümünde lider Erbakan beklenen tarihi 23 Kasım olarak açıkladı.
Müdahil olunabilmesi için takdir edersiniz ki iş başında olmak gerekiyor. Siyaset olmadan da iktidara gelinemiyor. Siyasette olmadan istediğiniz kadar doğru tespitler sözler zikredin yeterli olmuyor. Bu minvalde 23 Kasım 2018 günü parti kuruluş dilekçesinin içişleri bakanlığına verilmesiyle kutlu yürüyüş ikinci kırk yılın siyasi çalışmaları resmen başlamış oluyor.
Peki parti çalışmalarında süreç nasıl olacak?
22 Kasım 2018 Perşembe günü genel merkez kurucular kurulu bir araya gelecek. Genel başkan Erbakan kurucular kuruluna hitap edecek. Dosyasındaki üç isimden bir tanesini parti ismi olarak konuşmasında ilan edecek. Daha önceden de bahsetmiştik, ismi REFAH olan bir parti olacak. Önde arkada ne yazarsa yazsın halkımız REFAH diyecek. Kurucular kurulu akşam Ankara’da misafir edilecek. Ertesi gün cuma namazı Hacı Bayram Veli Camii’nde birlikte kılınacak. Milli Görüşçülerin de cuma namazında camiye gidecekleri düşünüldüğü için Genel Başkan Erbakan’ın namaz sonrası bir konuşma yapması bekleniyor. Ardından yapılacak bir dua ile belirlenmiş heyet parti kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na ulaştıracak. İçişleri Bakanlığı’nın durumu düşünülünce bir heyetin dilekçeyi götürmesi isabetli bir karar. Zira İçişleri’nin önü daraltılmış büyük kalabalıkları misafir edebilecek gibi değil. Bir aksilik olmaz ise dilekçeyi teslim edecek heyete merhum başbakan Necmettin Erbakan hocanın efsane bakanlarından Prof. Dr. Sacit Günbey başkanlık edecek. Ne büyük şeref, kutluyorum kendisini. Sayın bakanla bir dönem mesaim olmuştu. Hâlâ özel günlerde iletişimimiz devam ediyor.
Dilekçenin seçilmiş heyet tarafından teslim edilmesinin ertesi günü lider Fatih Erbakan İstanbul’da olacak.
Erbakan Vakfı genel merkezi 24 Kasım Cumartesi günü Eyüp Sultan Camii’nde öğle namazı sonrası bir dua programladı. Bilindiği üzere Osmanlı sultanlarına burada kılıç kuşanma merasimleri yapılırdı. Genel Başkan Fatih Erbakan’ın iştirak edeceği programa 15 Bin kişinin katılımı bekleniyor. Eyüp Sultan programı bitiminde topluca Merkez Efendi’deki Erbakan Hocanın kabri ziyaret edilecek.
Milli Görüş’ün düğün gününü merak mı ediyorsunuz?
Sizin gibi merak eden, hatta dudağı uçuklayanlar da var aynı zamanda. Kim mi? Dünya siyonizmi! Bundan sonra onlar düşünsün, mazlumlar bayram etsin. Samimi hasbi Milli Görüşçüler nasıl biliyorsa “Allah nurunu tamamlayacaktır”, inanın dünya siyonizmi de işbirlikçileri de aynı şekilde biliyorlar. Kendilerine Bursa da Fatih Erbakan da sormuştu: “korkuyorsunuz değil mi?” diye.
İkinci kırk yılın lideri abdestini aldı demir çarıklarını giydi. Serdengeçtiler, kardelenler,  hasbiler, samimiler, Milli Görüş’ün delileri de kendisiyle birlikteler. Hep birlikte Ankara’da 16 Aralık’ta salon toplantısı yapacaklar.
Diğer bir yandan da Saadet Partisi’nin genel merkezi boşaltması kesinleşti. Yüz yıllar öncesi Hacı Bayram Veli hazretlerinin medresesi olarak hizmet veren, hayırlı hizmetlerde bulunan bina, kısa bir aranın ardından tekrar aslına dönüp hayırlı işlerde hizmete devam edecek.
Konuştuğum bazı Milli Görüşçü arkadaşlarımın bu binanın açılışıyla ilgili talepleri olduğunu fark ettim. Tespit edilen karbon testine göre yaratılalı 62 milyon 500 bin yıldır var olan dünyamızda hep bayrak düştüğü yerden kalkmış, hep bitimden sonra başlangıç bitiş noktası olmuş. Milli Görüş’ün yeni partisi genel merkez binasının da bitiş tarihinde yani Refah Partisi’nin kapatıldığı gün açılması bekleniyor. En hayırlısı ne ise öyle olsun.
Şimdi!
İkinci Yalta için dünya siyonizmi geri sayıma başlayabilir. İşin sahibi geliyor. 
Kutlu kervan kutlu yürüyüşüne başlıyor. Çıktığı yolda ikinci kırk yılın lideri Dr. Fatih Erbakan’a selam olsun.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ

 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat